Gdzie szukać pomocy w razie kłopotów w rodzinie?

Gdzie szukać pomocy w razie kłopotów w rodzinie?

W życiu zdarzają się różne sytuacje i czasem jest tak, że nasz wymarzony współmałżonek okazuje się potworem w ludzkiej skórze, bądź dziecko, pomimo naszych starań, wpada w coraz to nowsze kłopoty. Gdzie szukać pomocy w takich sytuacjach?

Niebieska linia

Jeśli w życiu rodzinnym dzieje się coś złego, warto jest zgłosić się na Niebieską Linię. Jest to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Numer na ogólnopolski telefon ofiar przemocy w rodzinie to 800 12 00 02, a numer na kryzysowy telefon zaufania to 116 123. Warto zapamiętać te numery, gdyby w rodzinie stało się coś złego, o czym trudno jest powiedzieć komukolwiek. Przemoc w rodzinie jest bardzo ciężkim przeżyciem i nie zawsze ma się odwagę zgłosić sprawę na policję czy prokuraturę, choć pierwszym krokiem powinno być właśnie zgłoszenie problemu odpowiednim służbom.

Pomoc dla mężczyzn, którzy są ofiarami przemocy

Choć to temat często omijany, zarówno przez media, jak i przez samo społeczeństwo, należy pamiętać, że wobec mężczyzn także jest stosowana przemoc. Dla mężczyzn, których spotkała przemoc w rodzinie także otwarta jest Niebieska Linia; równouprawnienie powinno sięgać wszystkich aspektów naszego życia, także pomocy osobom prześladowanym, dlatego też mężczyźni powinni otrzymywać taką samą pomoc, jak kobiety. Ważne jest, by w przypadku zgłoszenia przemocy, mężczyźni czuli się bezpiecznie i nie mieli poczucia, że są wyśmiewani czy gorsi, ponieważ stali się ofiarami.

Bezpłatna pomoc prawna

To, o czym warto pamiętać, to fakt, że od 1 stycznia 2019 roku jest możliwość otrzymania bezpłatnej pomocy prawnej. Dzięki temu nawet biedniejsze osoby mogą otrzymać pomoc w sprawach, które wydają się dla nich nie do przejścia. Wpisując w wyszukiwarkę choćby na przykład frazę prawo rodzinne łódź z pewnością znajdziemy prawników, którzy zajmują się prawem rodzinnym i otrzymamy jednocześnie informację, czy akurat ten adwokat bierze udział w programie bezpłatnej pomocy prawnej. Jeśli jednak martwimy się, że nie znajdziemy darmowej pomocy prawnej, warto poszukać inaczej, poprzez punkty darmowej pomocy prawnej.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy