Noclegi w pobliżu Energylandii. Które wybrać?

Noclegi w pobliżu Energylandii. Które wybrać?

Tempo, w jakim rozwija się Energylandia, jest naprawdę imponujące. Z peryferyjnego wesołego miasteczka, Energylandia w ciągu zaledwie kilku lat przeobraziła się w park rozrywki na najwyższym poziomie, dorównując najlepszym lunaparkom na świecie. Z roku na rok rośnie ilość atrakcji, a niektóre z nich są rekordzistami w skali świata.

Największy drewniany rollercoaster, najwyższy rollercoaster wodny oraz najszybszy megacoaster – Energylandia naprawdę ma się czym pochwalić. Organizatorzy zapewniają, że Park Rozrywki Energylandia nadal będzie rozbudowywany, pojawi się też mnóstwo zupełnie nowych atrakcji. Co roku podejmowane są kolejne inwestycje, których ostatecznym celem jest powiększenie mającego obecnie 35 hektarów parku do gigantycznego obszaru aż 150 hektarów. Mając na uwadze to, w jakim tempie Energylandia rozwijała się do tej pory, nie będziemy pewnie musieli na to długo czekać. Z roku na rok do tego niezwykłego parku rozrywki zjeżdżają goście z najdalszych zakątków Polski. Na parkingach znajdujących się przed wejściem do Energylandii co trzeci samochód posiada rejestrację zagraniczną. To chyba najlepszy dowód na to, że Energylandia stała się jednym z najlepszych parków rozrywki w Europie.

domki noclegowe w zatorze

Energylandia dla całej rodziny

W Parku Rozrywki Energylandia znajdują się atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, podzielone na pięć stref tematycznych. Dla najmłodszych przygotowano Bajkolandię, czyli miejsce bezpiecznych zabaw dla dzieci. W Strefie Familijnej znajdują się nieco intensywniejsze atrakcje, opracowane z myślą o całych rodzinach. Najsilniejsze emocje zapewnia Strefa Ekstremalna, gdzie znajdują się mega szybkie rollercoastery i inne propozycje dla prawdziwych śmiałków. Oprócz tego w Energylandii znajduje się Water Park i Smoczy Gród. Ta ostatnia część została uruchomiona w lipcu 2019.

Na jeden dzień, a może na dłużej?

Jak widzimy, różnorodność atrakcji jest w Energylandii naprawdę ogromna. Czy da się skorzystać z nich wszystkich w ciągu jednego dnia? Nie da się! Dlatego warto przemyśleć opcję zakupu biletu dwudniowego. Taki bilet jest znacznie tańszy niż dwa pojedyncze bilety jednodniowe, warunek jest jednak taki, że musimy go wykorzystać w ciągu dwóch następujących po sobie dni. Podobnie jak w przypadku biletów na jeden dzień, bilety dwudniowe dzielą się na normalne i ulgowe. No dobrze, ale co z noclegiem? I na to jest sposób.

Noclegi w pobliżu Energylandii

Jeśli poszukujemy noclegu w pobliżu Energylandii, najkorzystniej wypada zatrzymanie się w Westerncamp Resort. Bez względu na to, czy planujemy dwudniowy pobyt w Energylandii, czy jesteśmy w tej okolicy tylko przejazdem, spędzenie nocy w Westerncamp Resort jest dobrym pomysłem. Dlaczego akurat tam? Po pierwsze dlatego, że ośrodek znajduje się zaledwie trzy minuty jazdy samochodem od bram Energylandii. Dojście na miejsce spokojnym spacerem zajmie nam nie więcej niż kilkanaście minut. Po drugie, na uwagę zasługuje wyjątkowo interesująca aranżacja całego obiektu. Westerncamp Resort został stworzony na wzór miasteczka kowbojskiego rodem w amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Znajdziemy tu oryginalne wozy kowbojskie, namioty tipi oraz klimatyczne drewniane domki . A co najważniejsze, nie są one tylko dekoracją – goście mogą spędzić w nich noc. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Wszystkie miejsca noclegowe (a jest ich aż 600) są komfortowo urządzone i mają dostęp do pełnego węzła sanitarnego. Energylandia + Westerncamp to nieprzerwana zabawa przez pełne dwa dni!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy