Zakupy na Wszystkich Świętych

Zakupy na Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień w polskim kalendarzu, bo właśnie wtedy w szczególny sposób wspomina się swoich bliskich zmarłych. Ten ważny dzień spędza się nawiedzając cmentarze. Na uwadze trzeba mieć jednak to, że 1 listopada tradycyjne kwiaty i znicze, kupowane pod samymi cmentarzami mogą być bardzo drogie. Dlatego dobrym pomysłem wydaje się być wcześniejsze zaopatrzenie w najważniejsze rzeczy w wybranych sklepach.

Gdzie zrobić zakupy na Wszystkich Świętych?

Warto stawiać na takie sklepy, które będą oferować swoje produkty (takie jak: znicze, wkłady czy sztuczne kwiaty), w najbardziej korzystnych cenach. do takiej sieci sklepów zaliczyć można przede wszystkim sklepy:
- Biedronka,
- Netto,
- Auchan.
Przez cały październik, a szczególnie w jego końcówce trwa tam bardzo gorący okres dotyczący sprzedaży wszystkiego co chce się ustawić na grobach swoich najbliższych. Dokładne informacje na temat oferowanych produktów i ich cen można znaleźć w gazetkach promocyjnych albo na stronach internetowych wymienionych wyżej sklepów. Już teraz warto jednak wiedzieć, że można w nich znaleźć naprawdę szeroki wybór zniczy. Są to na przykład:
1) Proste i klasyczne, otwarte znicze gliniane.
2) Znicze w obudowach plastikowych (za te, które będą palić się przez kilka godzin zapłaci się 2-3 złote, natomiast te palące się przez 24h będą kosztować mniej więcej 10 zł).
3) Znicze w obudowach szklanych, w różnych kształtach, np. kwiatów czy kapliczek (za które zapłaci się 20-30 zł).
Za największe, najbardziej wymyślne w swoich kształtach znicze, które będą palić się nawet tydzień, zapłaci się natomiast około 50 złotych. W sklepach są dostępne również znicze elektryczne, to znaczy takie zasilane wymiennymi bateriami. Choć znacznie odbiegają one od tradycji, to do ich zalet można zaliczyć to, że nie gasną nawet w przypadku opadów deszczu czy wystawienia na działanie silnego wiatru.

Pamięć o bliskich zmarłych

Wszystkich Świętych to dzień, kiedy na cmentarzach pojawiają się całe rodziny, by uczcić pamięć tych, którzy już odeszli. Wedle tradycji na grobach stawia się nie tylko światełka, ale także kwiaty. Bardzo często są to żywe kwiaty w doniczkach. Najpopularniejsze gatunkiem już od lat pozostają tutaj chryzantemy, szczególnie dlatego, że występują one w wielu kolorach: białym, kremowym, żółtym czy fioletowym. Ceny takich bukietów w sklepach Auchan, Biedronka, Netto, zaczynają się już od 10 złotych. W tych sieciach handlowych, w czasie poprzedzającym 1 listopada można znaleźć nie tylko kwiaty żywe, ale też sztuczne (które będą mogły leżeć na grobie przez o wiele dłuższy czas). Popularne są nie tylko kwiaty pojedyncze, ale np. różnego rodzaju stroiki i ikebany. Za sztuczne kwiaty sprzedawane "na sztuki" zapłaci się zaledwie kilka złotych, a ceny większych bukietów będą zaczynać się od 20-30 złotych. Na koniec warto zaznaczyć jeszcze raz, że w dniu Wszystkich Świętych (a obecnie nawet w dniach poprzedzających) ceny kwiatów i zniczy przy cmentarzach będą zdecydowanie wyższe niż ceny tych samych produktów w supermarketach. Warto więc znaleźć czas i wybrać się na zakupy do wymienianych wcześniej sklepów, gdzie będzie można nabyć wiele różnorodnych zniczy w korzystnych cenach. Wcześniejsze zakupy pozwolą też później na spokojne przeżywanie dnia Wszystkich Świętych.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy