Nudzi mi się! Co robić?

Nudzi mi się! Co robić?

Pewnie nie raz to słyszałeś od swojego dziecka.. Baa pewnie nie raz ty sam tak pomyślałeś. Skąd więc bierze się takie uczucie? Jak temu zaradzić? Jak szybko pokonać nudę? Nuda to negatywne uczucie. Stan wewnętrznego niepokoju, pustki spowodowanej brakiem zmiany otoczenia, brakiem pomysłu na siebie, brakiem nowych bodźców, czasami brakiem pewności siebie. Będąc dzieckiem nudziliśmy się w szkole na lekcjach, a potem po powrocie do domu, odrabiając nudną pracę domową. Jako dorośli możemy nudzić się, nie mając pewności siebie, nie wykorzystując swojego potencjału lub poprzez brak hobby. Nie znając swoich mocnych stron czy talentów, często się nudzimy, ponieważ nie możemy znaleźć sobie interesującego zajęcia.

Jak pokonać nudę?

Na początek przeanalizuj, co kiedyś sprawiało ci radość. Nie myśląc o pracy, szkole, obowiązkach. Po prostu, czy kiedyś coś wprawiło cię w lepszy humor? Zastanów się nad tym. Jeśli nie, to zobacz, jak możesz na początek zabić nudę prostymi sposobami. Może dzięki nim dowiesz się, co sprawia ci radość?

Gotowanie

Dzisiaj ci się nudzi, a być może jutro czeka cię ciężki dzień w pracy czy szkole? Ugotuj sobie coś pysznego, wykorzystaj produkty, które jutro mogą być już przeterminowane, dzięki temu nie zmarnujesz jedzenia, po powrocie do domu, będzie na ciebie czekał pyszny obiad.

Krzyżówki

Idealny i tani sposób na nudę i nie tylko. Krzyżówki doskonale rozwijają intelekt, poprawiają koncentracje, rozwijają wyobraźnie a dodatkowo uczą nowych słów. Jeśli na pierwszej stronie znałeś odpowiedzi tylko na pięć haseł, nie zniechęcaj się. Skorzystaj z haslowo, gdzie możesz poszukać hasła, na które nie znasz odpowiedzi. Za jakiś czas będziesz mistrzem krzyżówkowym!

Spacer

Nic nas nie kosztuje, a dzięki nim dotleniamy mózg, troszkę się zmęczymy i będzie nam się lepiej spało. Możemy pójść w inne miejsce niż zwykle, aby przełamać monotonię. Spacery mają udowodnione działanie prozdrowotne dla naszego organizmu, poprawiają krążenie, wzmacniają kości, poprawiają odporność oraz pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej.

Porządki

Zrób porządek w szafkach, może masz jakieś niepotrzebne przedmioty w dobrym stanie, które możesz sprzedać i jeszcze na tym zarobić? Mogą to być książki, ubrania, porcelana, buty, czy jakieś pamiątki? A może nawet masz jakiś niepotrzebny mebel? Sprzedaj go, ty zarobisz a dodatkowo zyskasz trochę przestrzeni w mieszkaniu.

Odwiedź kogoś lub zaproś na kawę

Może dawno nie rozmawiałeś z rodziną lub przyjaciółmi? Zaproś ich do siebie lub zaproponuj wyjście na spacer czy do kina. Zawsze miło jest odnowić znajomość lub spotkać się z kimś bliskim. A może po prostu zadzwoń i zapytaj co słychać?

Sen

To jest zawsze dobry sposób na wszystko. Drzemka na pewno nie zaszkodzi a sprawi, że obudzisz się wypoczęty i z nowymi pomysłami, jak zorganizować resztę dnia. Sen poprawia także koncentrację i nastrój. Może nawet coś ciekawego ci się przyśni?

Film lub serial

Czy jest ktoś, kto nie lubi oglądać filmów i seriali? Wątpliwe. Ułóż się wygodnie na kanapie i obejrzyj jakiś niestandardowy film, może historyczny? Albo film na faktach. Przełam rutynę i zobacz coś, czego byś normalnie nie zobaczył. A może odkryjesz nowy ulubiony gatunek filmowy?

Jeśli wpadniesz na pomysł, co mógłbyś robić w wolnym czasie, ZAPISZ TO, kiedy dopadnie cię nuda będziesz miał do czego zerknąć i szybciej znajdziesz sobie zajęcie!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy