Rodzaje nagrobków - na jaki się zdecydować?

Rodzaje nagrobków - na jaki się zdecydować?

Nagrobek jest ostatnim podarunkiem dla zmarłej osoby. Można powiedzieć, że jest symbolem pamięci o najbliższej osobie. W związku z tym wybierając pomnik należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, by zakup okazał się dobrym wyborem.

Obecnie nagrobki są dostępne w szerokiej gamie materiałów, kolorów, kształtów, wymiarów itp. Najpopularniejszym materiałem jest nadal kamień naturalny, zwłaszcza marmur i granit, choć coraz częściej stawia się na nowoczesne pomniki wykonane ze szkła, a nawet z drewna. Kolorystyka jest również ogromna, zwłaszcza, że barwy kamienia można ze sobą dowolnie łączyć. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniego napisu. Każdy chce uwiecznić pamięć po zmarłym i robi to na różne sposoby. Na nagrobku można dodać dowolny napis, sentencję i w ten sposób pokazać, że zmarła osoba była dla nas kimś wyjątkowym.

Jeśli wybór nagrobka okaże się zbyt skomplikowany, można zapytać o radę specjalistów w tej dziedzinie, tj. osoby pracujące w zakładach kamieniarskich, które z pewnością doradzą i udzielą cennych wskazówek co do typu pomnika, kosztów projektu, wykonania itp.

Nagrobki urnowe, pojedyncze i podwójne

Zanim zdecydujemy, z jakiego materiału ma być wykonany nagrobek, należy wcześniej ustalić jego rodzaj. Do wyboru są nagrobki podwójne, pojedyncze lub nagrobki urnowe. Najpopularniejszym typem pomnika jest oczywiście nagrobek pojedynczy, choć coraz częściej klienci decydują się na zakup nagrobków podwójnych. Dlaczego? Tego typu pomniki bardzo dobrze prezentują się pod względem wizualnym, a także ułatwiają pielęgnację. Jeden podwójny nagrobek zamiast dwóch różnych nie tylko jest bardziej estetyczny, ale także bardziej opłacalny, ponieważ koszt jednego podwójnego nagrobka jest tańszy niż dwóch pojedynczych.

Wybór nagrobków podwójnych jest ogromny – można zaprojektować pomnik w poziomie lub w pionie. Można go także ozdobić je różnymi elementami dekoracyjnymi, tj. Ornamentami, krzyżami, rzeźbami itp. Przed wyborem nagrobka należy więc zastanowić się, jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup i pod tym kątem wybrać nagrobek, który spełni nasze oczekiwania. Dobrym pomysłem jest przejrzenie galerii zdjęć nagrobków podwójnych, pojedynczych lub urnowych, które znajdują się na stronie internetowej każdego zakładu kamieniarskiego.

Sprawdź: nagrobki podwójne Poznań

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy