Wygoda na spacerze: jaką obrożę dla psa wybrać?

Wygoda na spacerze: jaką obrożę dla psa wybrać?
Wydawać by się mogło, że zakup obroży dla psa to łatwe zadanie. Wystarczy popatrzeć na dany model, aby ocenić, czy będzie on pasował czworonogowi. Nie jest to jednak dobre podejście. Podczas wyboru tego akcesorium, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jakich? Tego dowiecie się czytając niniejszy artykuł. Zachęcamy do lektury.

Jakie są rodzaje obroży?

Obroże dla psów różnią się materiałami z jakich zostały wykonane, rodzajem mocowania, grubością, rozmiarem i innymi detalami. W sklepach można znaleźć ich kilka rodzajów:

  1. Klasyczne obroże z metalowymi sprzączkami. Stanowią one najpopularniejszy rodzaj tego typu akcesoriów dla psów. Są wyposażone w zapięcie, które pozwala na regulację długości, a co za tym idzie – optymalne dopasowanie do szyi czworonoga. Dobrej jakości materiał, z jakiego wykonano obroże, w połączeniu z metalową sprzączką, stanowią gwarancję ich dużej wytrzymałości.
  2. Klasyczne obroże na klamrę. Są równie popularne jak te z metalowymi sprzączkami, choć do ich zapinania służy plastikowa klamra. To niewątpliwie spore udogodnienie, gdyż umożliwia niezwykle sprawne zakładanie i zdejmowanie obroży. Ich długość również można regulować, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie jej do szyi psiaka.
  3. Obroże świecące. To gadżety, dzięki którym spacer z psem po zmroku jest bezpieczny. Są one najczęściej wyposażone w dwa tryby świecenia – ciągły i migający. Należy pamiętać jednak o tym, że nie ma możliwości podpinania do nich smyczy, dlatego powinny być traktowane jako dodatek.
  4. Obroże półzaciskowe. To modele, które wkłada się psom przez głowę. Kiedy czworonóg idzie spokojnie, rozluźniają się. Kiedy zaś zwierzę ciągnie za smycz lub próbuje się wyrwać z obroży – zaciskają się do długości obwodu szyi. To bezpieczne rozwiązanie, które nie przydusza psa, a jednocześnie skłania go do skorygowania swojego zachowania.
  5. Obroże na pchły i kleszcze. Dokładnie tak, jak w przypadku modeli świecących, nie można przyczepić do nich smyczy. Aby skutecznie chroniły czworonogi przed insektami, muszą być noszone przez cały czas.

Szukając odpowiedniej obroży dla swojego czworonożnego przyjaciela, niewątpliwie warto zapoznać się z modelami dostępnymi tu https://sklep-psiakosc.pl/obroze-dla-psow. Duży wybór produktów, w połączeniu z ich wysoką jakością sprawi, że każdy właściciel znajdzie odpowiedni wariant dla swojego zwierzęcia.

Czym kierować się podczas wybierania obroży dla psa?

Żeby obroża należycie pełniła swoją funkcję, a jednocześnie była wygodna i bezpieczna dla psa, powinna być dobrze dopasowana pod kątem rozmiaru. Istotna jest zarówno jej długość oraz szerokość. Dlatego też przed wyborem konkretnego modelu, należy zmierzyć obwód szyi czworonoga i na tej podstawie dopasować obrożę. Trzeba pamiętać o tym, że dobre akcesorium nie może zbyt mocno przylegać do szyi psa. Powinien on mieć przestrzeń, która zapewni mu komfort, a jednocześnie uniemożliwi wyswobodzenie się z niego.

Obroża dla czworonoga powinna być również wykonana z wysokiej jakości materiałów. Muszą być one trwałe, a jednocześnie miękkie. Dzięki temu nie zerwą się przy zbyt mocnym pociągnięciu za smycz i nie spowodują bolesnych otarć i odgnieceń na skórze psa. Żeby znaleźć odpowiedni model obroży dla czworonoga, warto zapoznać się z asortymentem, jaki oferuje sklep internetowy Psia Kość. To miejsce, w którym każdy właściciel znajdzie jakościową obrożę dla swojego czworonożnego pupila.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy