Wyjazd do USA- na co zwrócić uwagę?

Wyjazd do USA- na co zwrócić uwagę?

Stany Zjednoczone są domem dla niezliczonych skarbów, które przyciągają podróżników z całego świata. To na ich terenie znajdują się: • jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych krajobrazów na ziemi, • ogromna kolekcja ikonicznych atrakcji, • „betonowe dżungle” czekające na odkrycie.

Nic więc dziwnego, że większości z nas marzy się wyjazd do usa, a jeśli komuś uda się spełnić to pragnienie, to odpowiednia organizacja wycieczki jest tym, co sprawia, że ta podróż jest niezapomnianą przygodą. W tym kontekście warto przypomnieć, że jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed wizytą w USA.

Organizacja wycieczki do USA – o czym pamiętać przed wizytą w Stanach?

Stany Zjednoczone Ameryki są podzielone na 50 stanów, a także dalej podzielone na różne regiony. Należą do nich zachód, środkowy zachód, północny zachód i południe.

Każdy z tych regionów ma inne cechy geograficzne. Na przykład Północny Wschód słynie z pasm górskich i skalistych linii brzegowych, podczas gdy Środkowy Zachód jest często kojarzony z dużymi lasami, trawiastymi równinami i rozciągającymi się jeziorami. Zanim więc zdecydujesz się na wyjazd – zdecyduj, która strona Stanów Zjednoczonych pociąga Cię najbardziej i uwzględnij ją w indywidualnym planie podróży.

Nieco z innej beczki – będąc w USA pamięta o… napiwkach! W Ameryce pozostawianie napiwku kelnera to normalna praktyka, a jeśli tego nie zrobisz, będziesz uznany za (delikatnie mówiąc) niegrzecznego. Z racji tego, że płaca kelnerów w Stanach Zjednoczonych nie jest wysoka, często pozostawia się napiwek od 15% do 20%, aby to zrekompensować. Pamiętaj więc, że bez względu na to, czy jesteś w restauracji, barze, czy w taksówce, ważne jest, aby zostawić napiwek, zwłaszcza jeśli zostałeś dobrze obsłużony!

Zaintrygował Cię ten temat? Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wejdź tutaj: https://travelarchitects.pl/ i zdecyduj się na indywidualne podróże z Travelarchitects.pl. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem do USA i zorganizować co do każdego punktu podróż swojego życia, skrojoną na miarę swoich marzeń!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy