Wyjazdy zagraniczne. O czym należy pamiętać wybierając się za granicę?

Wyjazdy zagraniczne. O czym należy pamiętać wybierając się za granicę?

1. Dobry plan to połowa sukcesu.
Aby możliwie jak najbardziej zminimalizować ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych niespodzianek tuż przed wyjazdem, dobrze jest odpowiednio go zaplanować. Im wcześniej rozpoczniemy przygotowania, tym większe szanse na przyjemny urlop. Przede wszystkim potrzebny jest plan wyjazdu, data rozpoczęcia i ewentualnego powrotu, a także wybór środka transportu. Zupełnie inaczej planuje się podróż autem niż zorganizowaną wycieczkę samolotem.


2. Początek podróży rozpoczyna się już od wyjścia z domu.
Zakładając, że rozpoczynamy swoją wycieczkę ze stolicy, jadąc autem, obieramy kierunek i sprawdzamy na google maps, jaki jest szacowany czas naszej podróży do celu. Jeżeli planujemy podróżować pociągiem, konieczne jest sprawdzenie rozkładu jazdy na stronie PKP, a także dostępności biletów. Podróż samolotem to najszybsza opcja przemieszczania się, zwłaszcza jeżeli mamy do pokonania wiele kilometrów. Parking przy lotnisku Chopina w Warszawie parkingiokecie.pl to miejsce, na którym możemy zostawić nasze auto na czas podróży.


3. Spakuj się na zapas.
W zależności od kierunku naszej podróży trzeba spakować walizki i zabrać najbardziej potrzebne rzeczy. Nie ma co przesadzać z bagażami, zwłaszcza jeżeli podróżujemy samolotem. Prawdopodobnie wszystko i tak będzie można kupić na miejscu, jednak nie warto tracić czasu na bieganie po sklepach, chyba że dla przyjemności. Konieczne będzie też spakowanie potrzebnej elektroniki ładowarek, niezbędnych rzeczy osobiste, a także dokumentów, dowodu osobistego i karty płatniczej. Dla bezpieczeństwa przyda się również trochę gotówki w walucie, ponieważ nie wszędzie można płacić kartą za granicą.


4. Zadbaj o zdrowie i zabezpiecz się na wypadek choroby.
Jeżeli jesteśmy pod stałą opieką lekarza, przed wyjazdem, koniecznie trzeba odbyć kontrolną wizytę oraz poprosić o niezbędne recepty. Zabierz także na wyjazd dodatkowe opakowanie leków, które przyjmujesz regularnie lub sporadycznie. Aby za granicą móc skorzystać z doraźnej pomocy, przyda się ubezpieczenie na czas podróży, szczególnie jeżeli wybieramy się do krajów egzotycznych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy