Wysokie zarobki nie tylko w IT - sprawdź w jakich zawodach możesz dużo zarobić!

Wysokie zarobki nie tylko w IT - sprawdź w jakich zawodach możesz dużo zarobić!

Poprawa jakości życia to cel większości z nas. Stale szukamy sposobów, dzięki którym będziemy zarabiać więcej lub pracować mniej. Potrzebujemy do tego jednak wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zdobyć te 3 elementy, są specjalistyczne kursy i szkolenia uzupełniające. Wiele zawodów wymaga ukończenia kursów i zaliczenia egzaminu teoretycznego oraz praktycznego z określonej dziedziny lub nawet czynności. Perfekcyjnym przykładem są uprawnienia na wózki widłowe, które mimo niskiej ceny, otwierają przed uczestnikami ww. spotkań ogromne możliwości rozwoju.

Operator wózka widłowego

Niezmiennie od wielu lat, kurs na wózki widłowe cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. Praca z pozoru nie jest wymagająca pod względem fizycznym, natomiast zatrudnienie można znaleźć we wszystkich fabrykach, magazynach i dużych sklepach. Operator wózka widłowego musi jednak być osobą ostrożną i precyzyjną. W innym wypadku jeden błąd może okazać się kosztowny dla pracodawcy.

Ile kosztuje kurs? Wózki widłowe

Cena zależy od poziomu i długości organizowanego wydarzenia. Przykładowy kurs na wózek widłowy https://www.kursylektor.pl/kursy-na-wozki-widlowe.html w podstawowej wersji (na wózki jezdniowe podnośnikowe kat. IIIWJO) to koszt rzędu średnio 400 złotych. Najbardziej zaawansowany kurs na operatora wózków widłowych kosztuje już około 950 złotych. 

Ile zarabia operator wózka widłowego?

Według danych zebranych przez portal wynagrodzenia.pl od prawie 1500 ankietowanych, kurs na wózek widłowy jest w stanie zapewnić średnie zarobki na poziomie 2300 złotych netto. Operator wózka widłowego może jednak liczyć na wyższą pensję w trakcie zdobywania doświadczenia. 

Spawacz

Spawacz to zawód wymagający doświadczenia i perfekcji. Ilość dostępnych zleceń (obecnie) dla spawaczy jest imponująca. Specjaliści nie muszą zatem obawiać się o brak pracy lub zatrudnienia. Zobrazowaniem skali jest 3000 ofert (stan na obecną chwilę) dla spawaczy na portalu oferteo.pl. Należy dodać do tego również ilość zleceń składanych przez Urząd Pracy. 

Ile zarabia spawacz?

Najlepsi fachowcy w branży mogą liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych pensji. Są to jednak spawacze wykonujący realizację skomplikowanych projektów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo innych. Spawacz po ukończonym kursie szukając zatrudnienia na etacie, może liczyć (uśredniając) na 2700 złotych netto. Są to dane zebrane od 203 spawaczy przez portal wynagrodzenia.pl. 

Kurs spawacza – cena

Kurs spawacza oscyluje w cenie około 1500 złotych –  niezależnie od wybranej technologii. Warto zaznaczyć, że cena zazwyczaj obejmuje zakres teoretyczny i praktyczny. Uczestnicy ponadto otrzymują materiały szkoleniowe. Należy jednak przygotować się na kolejny wydatek rzędu 450 złotych. Obejmuje on opłatę egzaminacyjną i wydanie uprawnień. 

Do wyboru są zróżnicowane kursy spawalnicze obejmujące konkretny zakres czynności z wykorzystaniem danej technologii. Dodatkowo kursanci mogą skorzystać ze szkoleń uzupełniających, które są atrakcyjną propozycją w pracy spawacza.

Operator koparki

Dzięki operatorom koparki prace budowlane są o wiele mniej praco- i czasochłonne. Warto więc poznać koszt ukończenia kursu, zdobycia kwalifikacji i możliwości, które czekają na uczestników szkoleń. Dzięki temu wiele osób znajdzie sposób na zadowalającą ścieżkę kariery. 

Ile zarabia operator koparki?

Według statystycznych danych zebranych od 30 osób na ww. portalu wynagrodzenia.pl, pracownicy posiadający uprawnienia na koparkę, zarabiają średnio 2500 zł netto. Warto zaznaczyć, że nie mamy więcej informacji na temat formy zatrudnienia, czy ich doświadczenia.

Na dużo większe wynagrodzenie mogą liczyć niezależni specjaliści z własnym sprzętem. Z ich usług korzystają zarówno prywatni inwestorzy, małe, duże, jak i średnie firmy budowlane. Wysokość zarobków ciężko oszacować. Trzeba jednak liczyć ok. 120-150 złotych za godzinę pracy, w zależności od regionu i miejscowości. 

Ile kosztuje kurs operatora koparki?

Typowy kurs na koparkę kosztuje około 1250 złotych + 250 złotych koszt egzaminu i wydania uprawnień. Możemy jednak wybrać klasę i rodzaj sprzętu, na którym chcemy uczyć się pracować. Zwiększając swoje umiejętności i kwalifikacje, operator może aspirować na lepiej płatne stanowiska. Warto zatem po ukończeniu jednego szkolenia, uzupełnić je z czasem o kolejne.

Czy warto?

Dobry specjalista jest w stanie zarobić do kilkunastu tysięcy złotych. Spawaczy i operatorów koparek brakuje na Polskim rynku pracy, dlatego można liczyć na świetne warunki i satysfakcjonującą ilość zleceń. Kurs na wózek widłowy to dobra propozycja na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej. 

Szkoleniowcy podczas zajęć przykładają ogromną wagę do jakości wykładów i przekazywanych wskazówek praktycznych. Uczestnicy zajęć mogą zatem liczyć na kompleksową pomoc z każdym problemem. 

Artyuł zewnętrzny

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy