Jak zwiększyć wydolność w czasie treningu siłowego?

Jak zwiększyć wydolność w czasie treningu siłowego?

Każda osoba, która postanawia rozpocząć ćwiczenia na siłowni, dąży do tego, by z biegiem czasu zwiększać wydolność swojego organizmu – co finalnie ma przełożyć się na lepsze wyniki, a co za tym idzie, bardziej wyrzeźbioną sylwetkę. Problem zaczyna się wtedy, gdy mimo starań nie udaje się zrobić kolejnego kroku do przodu. W jaki sposób wówczas można zwiększyć wydolność podczas treningu siłowego? Właśnie o tym mówimy w poniższym artykule.

Wydolność – co to jest?

W pierwszej kolejności warto jednak odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest wydolność fizyczna – tym bardziej że często mylimy ją z wytrzymałością. Oba pojęcia są jednak od siebie różne.

Najprościej mówiąc, wydolność to zdolność kontynuowania wysiłku bez większych zaburzeń homeostazy. Innymi słowy, oznacza to możliwość wykonania konkretnych aktywności angażujących mięśnie z utrzymaniem procesów fizjologicznych w niezaburzonym stanie i przy zachowanych parametrach wewnętrznych organizmu.

Zwiększanie wydolności oznacza zatem pracę nad organizmem tak, by bez większego zmęczenia radził sobie z większymi obciążeniami czy bardziej zaawansowanymi ćwiczeniami.

Jak zwiększyć wydolność poprzez aktywność fizyczną?

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie wydolności organizmu z pomocą aktywności fizycznej. Warto przede wszystkim zacząć od zwiększenia wydolności serca i płuc, która z kolei umożliwia pracę nad zwiększaniem wydolności innych partii ciała:

  • wydolność płuc można zwiększyć poprzez regularne ćwiczenia na basenie;
  • wydolność serca najłatwiej zwiększyć poprzez wdrożenie bardziej zróżnicowanego planu treningowego, obejmującego ćwiczenia różnych partii ciała i pracę nad tętnem.

Warto podjąć też dodatkową aktywność fizyczną, dzięki której płuca będą pracowały intensywniej, a komórki ciała będą otrzymywały większą ilość tlenu. Można tu wymienić na przykład bieganie, jazdę na rowerze czy wioślarstwo.

Co brać na zwiększenie wydolności?

Wydolność podczas treningu siłowego można zwiększyć także poprzez branie konkretnych suplementów diety. Co jest polecane w szczególności?

Odżywka białkowa

Odżywka białkowa to dla wielu sportowców po prostu „must have”. I nie ma w tym nic dziwnego! Białko to podstawowy budulec mięśni, który wpływa na ich wzrost, pomaga utrzymać masę mięśniową, a przy tym – poprawia wydolność organizmu. Różnego rodzaju odżywki białkowe możesz znaleźć na przykład w tym miejscu: https://mlonutrition.pl/kategoria/bialka/.

Boostery

W celu zwiększenia wydolności organizmu warto także stosować boostery, czyli preparaty, które w naturalny sposób podnoszą poziom testosteronu, wzmacniając organizm i pomagając w osiąganiu jeszcze lepszych wysiłków w sporcie. Wysokiej jakości boostery testosteronu są dostępne na stronie https://mlonutrition.pl/kategoria/boostery/.

Zamów suplementy w MLO Nutrition

Jeżeli chcesz kupić wysokiej jakości suplementy diety dla sportowców, korzystaj z ofert uznanych i doświadczonych producentów, takich jak MLO Nutrition. Na stronie mlonutrition.pl znajdziesz różnego rodzaju boostery, odżywki, a także kreatynę i glutaminę dla sportowców.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy