Jaki inhalator dla dziecka?

Jaki inhalator dla dziecka?

Dobry inhalator pozwala łatwo zaaplikować potrzebne leki, a swoim wyglądem i zasadą działania ‒ nie wprawia dziecka w przerażenie. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając inhalator dla swojego dziecka.

Leczenie przy pomocy inhalatora dla dziecka jest coraz popularniejsze. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku częstych zachorowań na zapalenie oskrzeli czy astmę, a także w przypadku dzieci, którym doskwiera kaszel i katar wywołany alergią. Działa szybciej niż konwencjonalne leki, ponieważ podczas inhalacji substancje czynne w postaci maleńkich cząsteczek trafiają od razu do dróg oddechowych. 

W leczeniu różnych chorób dziecięcych, jak infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, alergii czy kataru alergicznego bardzo pomocy jest inhalator. Niestety trudno wybrać taki, który będzie skuteczny, a swoim designem nie odstraszy dziecka. Jeśli jednak zwrócisz uwagę na kilka kluczowych kwestii, z pewnością znajdziesz idealny inhalator dla dziecka.

Jaki inhalator dla dziecka ‒ właściwości

Odpowiedni inhalator dla dziecka to taki, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych pacjentach. Wygląd jest wbrew pozorom bardzo ważny, ponieważ ciekawy kształt i projekt kolorystyczny sprawi, że dziecko będzie chętniej poddawało się inhalacji i mniej przy tym marudziło. Ważne również, żeby inhalator dla dziecka był cichy. Urządzenie emitujące najmniej dźwięku osiągają natężenie 42 dB. Nie mniej istotna jest także szybkość działania, ponieważ małe dzieci i niemowlęta bardzo szybko się niecierpliwią.

Zwróć również uwagę na to, żeby inhalator dla dziecka miał odpowiednią do wieku pacjenta maseczkę. W przypadku niemowląt dobrym rozwiązaniem jest maseczka-smoczek, a dla starszych dzieci wystarczy maseczka pediatryczna i ustnik. Dobry model to taki, który jest wyposażony we wszystkie te rozwiązania, a także ma dołączoną maseczkę dla dorosłych. Dzięki temu posłuży przez wiele lat.

W zależności od tego, do której części dróg oddechowych mają trafić leki, inhalator dla dzieci emituje cząsteczki różnej wielkości. Są one określone za pomocą parametrów MMAD. Inną ważną cechą techniczką stanowi frakcja oddechowa. Jest to procentowa zawartość w wytwarzanym przez urządzenie aerozolu cząsteczek o wielkości mniejszej niż 5µm. Im większa jest ich zawartość, tym skuteczniejszy będzie inhalator dla dziecka.
Warto wiedzieć również, że inhalator dla dziecka może być ultradźwiękowy albo tłokowy. Za pomocą pierwszego z nich można podawać wyłącznie sól fizjologiczną i niektóre leki do nebulizacji.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy