Pomysły na biznes w 2018

Pomysły na biznes w 2018

Początek nowego roku to doskonały moment na to, żeby zacząć własny biznes. Jeśli planujesz założenie firmy w 2018 roku, sprawdź biznesowe trendy i przekonaj się, w które branżo warto inwestować.

Z całą pewnością rok 2018 będzie kolejnym okresem rozwoju biznesów internetowych. Jeśli planujesz otworzenie szkoły językowej, pomyśl o kursach prowadzonych via Skype. Jeśli masz smykałkę do handlu, zastanów się nad jego nowym, bardzo interesującym modelem ‒ dropshipping Hurtownie czy magazyn, firmy kurierskie i problemy z dostawą ‒ przestaną już być na twojej głowie. Ty tylko sprzedajesz produkt i przyjmujesz zamówienia, a zewnętrzna firma zajmuje się jego magazynowaniem i dostarczaniem do klienta. Możesz również postawić na handel zagraniczny. Wystarczy, że znajdziesz jednego, dużego kontrahenta, choćby w Chinach i postarasz się utrzymywać z nim dobre relacje biznesowe.

W 2018 roku na popularności nie stracą (wprost przeciwnie) przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem stron internetowych i zapełnianiem ich contentem. Jeśli cenisz sobie niezależność i możliwość pracy zdalnej, to jest propozycja właśnie dla ciebie. Wystarczy szybki komputer i dobre oprogramowanie. A może założysz własną agencję dla copywriterów?

Do mocnych trendów biznesowych na 2018 rok należy także rozwój chatbotów. W 2017 roku podobnych funkcjonalności na stronach internetowych zaczęło się pojawiać coraz więcej i z całą pewnością ich popularność nie spadnie w nadchodzących 12 miesiącach. Zaprojektowanie struktury komunikacyjnej takiego chatbota, dopasowanej do potrzeb klienta, to dobry i intratny pomysł na biznes.

Jeśli chodzi o biznesy prowadzone w świecie realnym, to z całą pewnością warto postawić na ekologiczne restauracje czy nawet food trucki. Zainteresowanie zdrowym stylem życia i zbilansowanym odżywianiem nie straci na intensywności, dlatego restauracja oferująca bomby witaminowe na talerzu, to strzał w dziesiątkę. Sprawdzi się również mała knajpka, w której można dostać zdrowy lunch na wynos oraz biznes oferujący dietę pudełkową. W czasach ciągłego zabiegania, cenniejszy od pieniędzy wydaje się czas, dlatego tak wielkim zainteresowaniem cieszy się catering pudełkowy z dostawą do domu.
Nie słabnie również trend na personalizację. Projektowanie indywidualnych prezentów, gadżetów biurowych, a nawet mebli czy garderoby już w 2017 zyskiwało na popularności, a w 2018 ten trend jeszcze się umocni. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy