Jakie wkładki na płaskostopie poprzeczne

Jakie wkładki na płaskostopie poprzeczne

Często nasze problemy wynikają całkiem nie spodziewanie z dnia na dzień, tak może być również w przypadku płaskostopia. Płaskostopie poprzeczne to proces powodujący obniżenie głów kości śródstopia względem ich pierwotnej wysokości. Wówczas możemy odczuwać nieprzyjemny i uporczliwy ból w tych okolicach. Co najciekawsze podczas kiedy stan ten będzie się rozwijał wcale nie musimy odczuwać dyskomfortu, zazwyczaj przebiega on bezobjawowo dopiero kiedy wejdzie w fazę zaawansowaną zaczynają się nasze problemy. Najbardziej we znaki może się dawać kiedy będziemy się dużo przemieszczać w ciągu dnia, natomiast kiedy nie będziemy wykonywać zbyt dużo kroków możemy nawet nie być świadomi że posiadamy takie zwyrodnienie.

Jak zatrzymać rozwój płaskostopia?

Posiadanie objawów sugerujących że jest to tak zwane płaskostopie to nie koniec świata. W takim wypadku najlepiej udać się do specjalisty który pomoże nam zidentyfikować rodzaj płaskostopia i pozwoli dobrać odpowiednie narzędzia do jego leczenia. W taki przypadku najczęściej wybieraną metodą przez specjalistów będą wkładki na płaskostopie poprzeczne. Charakteryzują się posiadaniem specjalnego wzniesienia, które znajduje się w okolicach śródstopia. Takie wzniesienie ma za zadanie podpierać oraz powiększać łuk poprzeczny do pierwotnego kształtu. Co ważne wkładki na płaskostopie poprzeczne nie tylko wpływają na powiększanie łuku poprzecznego ale również powodują kluczowe odciążenie głowy kości śródstopia. Zastosowanie takiej wkładki a przede wszystkim jej odpowiednie dobranie spowoduje że przyniesie ulgę oraz komfort podczas codziennego użytkowania. Warto wiedzieć, że wkładki na płaskostopie różnią się od siebie wysokością oraz wielkością, jest to spowodowane tym, że każdy pacjent może być w innym stopniu rozwoju płaskostopia. Dlatego im lepiej zostanie dobrana wkładka tym szybciej i skuteczniej pozbędziemy się problemu.

Kiedy jesteśmy narażeni na płaskostopie?

Naukowcy potwierdzili że płaskostopie powstaje na skutek ciągłego napinania tylnych grup mięśni tzn. łydek i goleni. Najbardziej podatną grupę stanowią sportowcy tacy jak siatkarze, piłkarze czy tenisiści. A więc aby wykluczyć powstanie takiego schorzenia zaleca się przede wszystkim rozciąganie wszystkim dolnych partii mięśniowych. Według najnowszych badań wynika że takie działanie może nie tylko przeciwdziałać powstawaniu płaskostopia poprzecznego ale również gdy jesteś w stanie leczenia może wpłynąć na odczuwanie mniejszego bólu. Aby skutecznie leczyć tego typu schorzenia zaleca się połączenie ze sobą odpowiedniego obuwia, ćwiczeń, pielęgnacji skóry i mięśni oraz codzienne używanie footwave wkładek na płaskostopie poprzeczne.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy