Kąpiele siarczkowe w domu – jak je prawidłowo przygotować?

Kąpiele siarczkowe w domu – jak je prawidłowo przygotować?
Właściwa pielęgnacja skóry ma kluczowe znaczenie dla utrzymania jej w dobrym stanie. Jednym z zabiegów polecanym osobom zmagającym się z różnymi niedoskonałościami lub schorzeniami skóry są kąpiele siarczkowe. Lecznicze właściwości wód mineralnych znalazły zastosowanie w kosmetologii, a uzdrowiskową kąpiel można obecnie wykonać w warunkach domowych. Jak odpowiednio przygotować taki zabieg?

Jakie właściwości wykazuje woda siarczkowa?

Woda siarczkowa od lat ceniona jest ze względu na swoje dobroczynne właściwości dla skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu siarki oraz zawartości biopierwiastków, takich jak cynk, wapń, magnez i miedź, wykazuje silne działanie regeneracyjne, które pomaga przywrócić skórze fizjologiczną równowagę. W trakcie kąpieli siarczkowych aktywne składniki mineralne działają na poziomie tkankowym, a następnie osadzają się na skórze, tworząc tzw. płaszcz solny przedłużający ich działanie. W efekcie osoby wykonujące mineralną kąpiel mogą zauważyć wyraźną poprawę wyglądu skóry i zmniejszyć występowanie stanów zapalnych. Związki pierwiastków zawartych w składzie wody siarczkowej korzystnie wpływają na procesy antyoksydacyjne zachodzące w organizmie, ułatwiają usuwanie toksyn oraz hamują procesy starzenia.

Komu zaleca się kąpiele mineralne?

Kąpiele siarczkowe w domu zapewniają wiele zdrowotnych korzyści dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi. Wspomagają leczenie dolegliwości, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik, egzema, a także zapobiegają powstawaniu dokuczliwych wyprysków czy cellulitu. Obecność siarki w codziennej pielęgnacji pomaga odżywić i ujędrnić skórę oraz poprawia jej ukrwienie. Dobroczynne działanie wody siarczkowej docenią w szczególności osoby ze skórą skłonną do podrażnień oraz nadmiernie suchą i zrogowaciałą.

Jak przygotować kąpiel siarczkową w domu?

W celu skorzystania z leczniczych właściwości wody siarczkowej nie trzeba rezerwować pobytu w sanatorium. Dzięki rozwojowi kosmetologii kąpiel z wykorzystaniem biopierwiastków można wykonać samodzielnie przy użyciu kosmetyków na bazie buskiej mineralnej wody siarczkowej. Wieloskładnikowe preparaty dostępne są w postaci mydeł, żelów do kąpieli i pod prysznic, masek do ciała czy peelingów. Jednym z renomowanych producentów kosmetyków uzdrowiskowych jest Dr Duda – firma kosmetyczna o wieloletniej tradycji, która dostarcza preparaty na bazie wody siarczkowej ze źródła „Zuzanna” w Lesie Winiarskim. Kilkunastominutowa kąpiel z dodatkiem żelu siarkowego korzystnie wpłynie na całe ciało.

Pozytywne działanie wykazują również kosmetyki na bazie wodnego odwaru z borowiny (torfu o leczniczych właściwościach). Mydło borowinowe włączone do codziennej pielęgnacji przyspieszy proces regeneracji naskórka i wzmocni jego strukturę.

Efekty regularnego stosowania kosmetyków uzdrowiskowych

Zabiegi SPA z wykorzystaniem kosmetyków uzdrowiskowych wykonywane regularnie działają na skórę keralolitycznie i keratoplastycznie – pomagają w zmiękczaniu naskórka i usuwaniu zrogowaciałej skóry, przywracając jej miękkość, sprężystość i prawidłowy poziom nawilżenia. Redukują widoczność cellulitu, rozstępów i przeciwdziałają procesom starzenia się skóry. W przypadku skórnych chorób – pielęgnują, łagodzą podrażnienia i niwelują nieestetyczne zmiany, dlatego zaleca się je stosować w ramach wsparcia procesu leczenia.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy