Olejki na uspokojenie - co o nich powinniśmy wiedzieć

Olejki na uspokojenie - co o nich powinniśmy wiedzieć

Olejki eteryczne mają szerokie zastosowanie. Dzięki swym właściwościom wspierają i pomagają leczyć organizm. Olejki na uspokojenie pozwalają zrelaksować się i zmniejszają stres.

W jaki sposób używać olejków eterycznych?

Głównym celem aromaterapii jest pomoc w utrzymaniu lub przywróceniu zdrowia dzięki wonnym substancjom roślinnym. Olejki eteryczne uzyskuje się z pachnących części roślin i są doskonałym sposobem na różne dolegliwości. Wykazują działanie antybakteryjne, antywirusowe, przeciwzapalne , odkażające oraz przeciwbólowe.

Mają właściwości uspakajające, działają kojąco na nasze nerwy, wyciszają i redukują stres.

Jest wiele metod na stosowanie olejków eterycznych. Część z nich służy do rozpylania w powietrzu mieszkania, stosuje się w ten sposób szczególne te olejki, które są dodatkowo aromatyzowane.

Całkowicie naturalne olejki eteryczne można wcierać w skórę np. podczas masażu lub inhalować się nimi. Do inhalacji bardzo przydatny jest dyfuzor. Innym wariantem aplikowania jest rozcieńczanie kropelek olejku w wodzie i picie mieszanki lub bezpośrednie stosowanie ich na język. Krople olejku dodawane do gorącej kąpieli złagodzą Twoje zmysły i zrelaksują ciało.

Olejek eteryczny może być pozyskiwany z różnych roślin dlatego niekiedy ich właściwości różnią się od siebie. Np. olejek eteryczny neroli działa antydepresyjnie oraz normalizuje ciśnienie krwi, a wyciąg ze słodkich migdałów stosuje się zewnętrznie na rozstępy oraz na wysuszone ciało - rozetrzyj kroplę olejku i zobacz jak silnie nawilży Twoją skórę.

Olejek lawendowy i jego nieocenione możliwości

Nie stosowałeś jeszcze olejku eterycznego lawendowego? I to był błąd!

Olej lawendowy niweluje ból po ukąszeniach owadów. Rozprowadź kilka kropli olejku w miejsce ugryzienia i poczekaj do wchłoniecia. Na pewno poczujesz ulgę.

Wyciąg z lawendy przyspiesza gojenie ran, działa antyseptycznie oraz przeciwbólowo. Rozwala rozluźnić się naszemu ciału, a latem jego zapach chroni nas przed insektami. 

Olej CBD na różne dolegliwości 

W tym oleistym płynie kryje się samo zdrowie.

Stosowany regularnie poprawia samopoczucie i działa uspokajająca nawet w sytuacjach bardzo wysokiego stresu. Jest niezaprzeczalnym sprzymierzeńcem dobrego nastroju.

Jednak jego najważniejszymi właściwościami jest wspieranie naszego organizmu w trakcie choroby oraz pobudzanie go do samoregeneracji. Zapewni Ci poprawę stanu zdrowia, koi system nerwowy, pomaga zapobiec bezsenności oraz daje ulgę w przypadku problemów bólowych. 

Naukowcy wciąż odkrywają kolejne wpływy olejków CBD.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tej niezwykłej miksturze wejdź na stronę https://hishine.pl/ranking/olej-cbd10/.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy