Kosmetyki z witaminami - kiedy je stosować?

Kosmetyki z witaminami - kiedy je stosować?

Witaminy w kosmetyce mają przede wszystkim działać antyoksydacyjne. Szczególne znaczenie dla zatrzymania procesów starzenia i zachowania dobrej kondycji skóry mają witaminy A, C oraz E. Dzięki nim pielęgnacja wzbogacona jest o składniki odżywcze, regenerujące, nawilżające i przeciwdziałające szkodliwemu działaniu wolnych rodników. Ze względu na fakt, że skóra stanowi największy narząd w ciele człowieka, jest szczególnie narażona na działanie wielu czynników, które pogarszają jej stan i osłabiają naturalne bariery ochronne. Dlaczego stosowanie kosmetyków z witaminami jest takie ważne?

Kiedy i dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminami?

Skóra zmaga się na co dzień z wieloma szkodliwymi czynnikami takimi jak zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie słoneczne, czy urazy mechaniczne. Wszystko to osłabia naturalną barierę ochronną i może powodować osłabienie jej funkcjonalności. W szczególności wskutek działania promieniowania UV skóra może ulegać przebarwieniom, a procesy starzenia przyspieszają. Tym samy staje się mniej elastyczna i jędrna oraz mniejsza się jej gęstość. Aby zapobiegać tym i innym szkodliwym czynnikom, w tym działaniu wolnych rodników, warto stosować bogate w antyoksydanty witaminy. Szczególną rolę pełni tutaj witamina C (https://ziaja.com/c/witaminowa-1227), która jest bombą antyoksydacyjną. Stosowanie tego typu kosmetyków zapewnia nie tylko pielęgnację na wysokim poziomie, ale również stałą ochronę bariery skóry.

Witamina C i jej działanie

Witamina C znana jest przede wszystkim z silnego działania antyoksydacyjnego. Oprócz tego pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne wzmacniając je. Witaminę C stosuje się również z powodzeniem w terapii przebarwień różnego pochodzenia. Składnik ten rozjaśnia skórę i dodaje jej młodzieńczego blasku. Warto stosować kosmetyki z witaminą C szczególnie latem, gdy zwiększa się ryzyko wystąpienia przebarwień od słońca.

Kiedy warto stosować witaminę A?

Witamina A, czy inaczej retinol to najlepiej przebadana substancja mająca działanie antystarzeniowe. Dzięki stosowaniu kuracji retinolem możemy w dłuższej perspektywie czasu liczyć na spektakularne efekty. Witamina A odgrywa kluczową rolę w procesach regeneracji skóry poprzez pobudzanie produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Co więcej, zapobiega skutecznie utracie wilgoci z naskórka oraz chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Długotrwałe stosowanie retinolu pozwala zauważyć widoczne zmniejszenie przebarwień i spłycenie zmarszczek.

Korzystne dla skóry właściwości witaminy E

Kolejnym remedium na starzenie się skóry i jej odwodnienie jest stosowanie preparatów z witaminą E. Jest to składnik, który wpływa na aktywowanie procesów wytwarzania kolagenu. Oprócz tego skutecznie nawilża i jednocześnie zatrzymuje wodę w skórze zapobiegając jej ucieczce. Witamina E sprzyja również przyniesieniu ulgi skórze, która została narażona na zbyt długą ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Witamina ta potrafi wiązać wolne rodniki i niwelować skutki ich działania. Składnik ten często można znaleźć w składzie pomadek ochronnych do ust.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy