Preparaty do wybielania zębów – czy są potrzebne w Twoim gabinecie? Odpowiadamy

Preparaty do wybielania zębów – czy są potrzebne w Twoim gabinecie? Odpowiadamy
Stomatologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – zdrowy i piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niezależnie od specjalizacji Twojego gabinetu, zapewne dość często spotkasz się w pracy z pacjentem, który chce wykonać wybielanie zębów. Mimo że sposobów skutecznego wybielania jest kilka, do każdego z nich niezbędne są dedykowane preparaty. Które warto mieć w gabinecie? Wskazówki znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Zalety wybielania zębów w gabinecie

Choć istnieje wiele sposobów na korektę koloru swoich zębów, to najczęściej wybieranym, a także najbezpieczniejszym, jest skorzystanie z usług stomatologa. Jako specjalista musisz sprawdzić uprzednio stan uzębienia i na tej podstawie dobrać właściwą metodę do możliwości i oczekiwań pacjenta. Badanie diagnostyczne jest konieczne, by wykluczyć np. nadwrażliwość zębów – dlatego też nie zaleca się pacjentom korzystania z ogólnodostępnych preparatów, które mogą uszkodzić szkliwo i doprowadzić do poważniejszych problemów z uzębieniem.

Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne technologie, które na stałe zagościły w gabinetach stomatologicznych, pozwalają na zapewnienie pacjentowi rewelacyjnych efektów w relatywnie krótkim czasie. Zazwyczaj stosuje się trzy metody wybielania zębów:

– technika laserowa,

– technika lampowa,

– technika nakładkowa.

Każda metoda ma określony schemat działania. W przypadku wybielania zębów metodą laserową lub lampową należy rozpocząć procedurę od zabezpieczenia dziąseł i nałożenia żelu wybielającego. Następnie uzębienie jest poddawane naświetlaniom, które aktywują działanie żelu.

Doskonale sprawdza się także metoda nakładkowa. Pacjent otrzymuje od specjalisty specjalne nakładki, na które musi samodzielnie nałożyć żel wybielający. Wówczas wybielanie odbywa się praktycznie w domowym zaciszu.

Preparaty do wybielania zębów – jakie warto mieć?

Niezależnie od tego, którą metodą najczęściej wykonujesz wybielanie zębów w swoim gabinecie, musisz mieć odpowiednie specyfiki. Rynek oferuje mnóstwo możliwości, jednak co warto wybrać? Najważniejsze, by środki były dopasowane do stosowanej techniki. Preparaty do wybielania zębów powinny przede wszystkim pochodzić od zaufanego dostawcy, który gwarantuje najwyższą jakość. Wśród specjalistów rekomenduje się np. specyfiki z serii Opalescence – są dostępne np. w e-sklepie Molarr. Znajdziesz je w formie past lub strzykawek, co zapewnia wygodną aplikację. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniego stężenia! Długotrwały efekt, jaki oferują, zadowoli nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy