Syrop na suchy kaszel – jak wybierać?

Syrop na suchy kaszel – jak wybierać?

Męczący, drażniący gardło, niepozwalający swobodnie oddychać i sprawiający trudności podczas spoczynku nocnego. To nic innego jak kaszel, który przydarza nam się nie tylko w trakcie przeziębienia. Możemy poradzić sobie z nim wybierając syrop na suchy kaszel. 

Na początek warto określić, czy na pewno mamy do czynienia z suchym kaszlem. Niekiedy objawy są dość niespecyficzne bądź w ciągu dnia męczy na kaszel podobny do suchego, a nocą zaczyna się zbierać wydzielina, która rano jest trudna do odkrztuszenia. 

Suchy kaszel może być objawem zapalenia krtani i wtedy jest szczekający. Podrażnia gardło, drapie i trudno się z nim uporać. Pomocą może być syrop na kaszel suchy, który łagodzi objawy, choć trzeba brać pod uwagę, że nie leczy przyczyny. 

Leki przeciwkaszlowe działają ośrodkowo, a ich działanie rozpoczyna się już w ciągu 20 minut od momentu zażycia. W preparatach tego typu zwykle zawarta jest kodeina bądź dihydrokodeina. Ośrodkowo działają również leki zawierając dekstrometorfan. Syrop na suchy kaszel może również zawierać substancje działające obwodowo, czyli na zakończenia nerwów czuciowych, znajdujących się w oskrzelach. Ich działanie polega na hamowaniu odruchu kaszlu. 

Wybierając syrop na suchy kaszel, należy pamiętać, że zawarte w nim substancje w większych dawkach mogą wykazywać działanie narkotyczne bądź uzależniające. Z tego względu należy ściśle trzymać się zaleceń uzyskanych od farmaceuty bądź lekarza i nie przekraczać wskazanych dawek.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy