Wózek inwalidzki elektryczny – ułatwienie dla niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki elektryczny – ułatwienie dla niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki elektryczny to pomoc dla ludzi, którzy z różnych życiowych przyczyn nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. Mowa tu o osobach, których stopień niepełnosprawności uniemożliwia poruszanie się na wózku bez napędu.

Wózek inwalidzki elektryczny w czasach obecnych

Obecnie silniki elektryczne są małe i z roku na rok maleją. Podobnie jest z akumulatorami, które mają mniejsze gabaryty i masę od tych sprzed blisko kilkunastu lat. Dlatego typowy wózek inwalidzki elektryczny może być na chwilę obecną konstrukcją składaną, która mieści się w bagażnikach samochodów różnego typu. Kiedyś inwalidzi nie mieli aż tak łatwo, bo taki elektryczny wózek trzeba było przewozić sporym samochodem lub zamawiać specjalną taksówkę. Na szczęście czasy się zmieniły i wózki inwalidzkie elektryczne są konstrukcjami składanymi, które mieszczą się nawet do bagażnika auta kompaktowego. 

Wózek inwalidzki elektryczny a pokonywanie miejskich przeszkód

Nowoczesne miasta mają sporo ułatwień dla osób, które muszą poruszać się na wózkach, lecz nie każde miasto jest równie nowoczesne, a wjechanie na niektóre chodniki w starówkach miast to wyzwanie. Dlatego istnieją nowoczesne wózki inwalidzkie elektryczne, których konstrukcja ułatwia poruszanie się po drogach gruntowych. Jest to zasługą obecności szerszych opon i przemyślanej budowy, która idzie w parze z nowoczesnym wyglądem wózka inwalidzkiego elektrycznego. Ważnym jest też i to, że jeździ równie efektywnie, co skuter inwalidzki, jednak osoby dotknięte znacznym stopniem niepełnosprawności są zmuszone poczynić taką inwestycję, by móc normalnie funkcjonować. 

Użytkowanie wózka inwalidzkiego elektrycznego

Każdy wózek inwalidzki elektryczny w pewnym stopniu różni się od innych. Dlatego, jeśli chce się mieć wózek, który zmieści się w bagażniku auta kompaktowego, to trzeba liczyć się też i z tym, że może on mieć mniejszy zasięg. Kluczowe znaczenie ma też rodzaj akumulatora w wózku inwalidzkim elektrycznym. Ten bardziej pojemny o niskiej masie własnej kosztuje więcej. Trzeba też wiedzieć ile, potrwa naładowanie do pełna akumulatora w wózku. Wszystkie te sprawy dotyczące podzespołów są istotne, a tego typu wózek umożliwia choremu codzienne funkcjonowanie, dlatego należy dobrać jego parametry wedle własnych potrzeb. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy