Brama harmonijkowa wjazdowa: jak działa, czy warto?

Brama harmonijkowa wjazdowa: jak działa, czy warto?

Dobrej klasy, niezawodne i funkcjonalne bramy wjazdowe to dzisiaj ceniony towar. Klienci szukają rozwiązań „wiele w jednym”, które potrafią rozwiązać wszystkie problemy z projektowaniem ogrodzenia na danej działce, są estetyczne i wygodne w obsłudze. Przykładem są tytułowe bramy harmonijkowe – pomysłowe systemy, które powoli stanowią jeden z chętniej wybieranych produktów tego typu na krajowym rynku.

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – zasada działania

Tradycyjna, dwuskrzydłowa brama wymusza podczas otwierania odpowiednią ilość miejsca na posesji. Rozwierana brama nie może wadzić o żadne przeszkody i mieć wystarczającą ilość miejsca, by pozostać otwartą pod kątem prostym. Takie rozwiązanie ma oczywiste ograniczenia i w wielu przypadkach nie da się go zwyczajnie zastosować na posesji. Alternatywą jest brama harmonijkowa na małą działkę.

Brama harmonijkowa (patrz https://www.qualum.pl/) bez przeciwwagi może być jedno lub dwuskrzydłowa. Zamknięta, niewiele odróżnia się od innych rodzajów bram. Różnica tkwi w metodzie otwierania: brama harmonijkowa nie rozwiera się jak tradycyjna brama, ani też nie chowa za ogrodzeniem, jak bramy przesuwne, lecz składa się jak harmonijka. Skrzydła są dwu lub wielokrotnie łamane, dzięki czemu mogą po złożeniu ściśle do siebie przylegać. Takie bramy harmonijkowe bez przeciwwagi zajmują dwukrotnie mniej miejsca i nie kolidują z obiektami na terenie posesji.

Fot. Brama harmonijkowa w trakcie otwierania (Qualum.pl)

Brama harmonijkowa – przykłady zastosowań

Po rozwiązanie to chętnie sięgają posiadacze małych działek, posesji na terenach mocno zurbanizowanych lub też o trudnym układzie przestrzennym, gdzie np. budynek blisko sąsiaduje z ogrodzeniem lub podjazd zlokalizowany jest ze spadkiem.

Brama harmonijkowa wjazdowa składa się podczas otwierania, zostawiając więcej miejsca na parkowanie, nasadzenia itp. To doskonały wariant np. dla zabudowań szeregowych, gdzie miejsca przed domem jest niewiele. W gęstej zabudowie, przy krótkiej linii ogrodzenia często trudno zastosować zarówno tradycyjną bramę dwuskrzydłową, jak i bramę przesuwną, która po prostu nie ma się za czym schować. Wiele domów jednorodzinnych posiada w projekcie bramę zlokalizowaną przy krawędzi ogrodzenia, to także problematyczne. W każdym z tych przypadków świetnie sprawdzi się brama harmonijkowa.

Fot. Brama przesuwna. Wzór dostępny także w bramie harmonijkowej

Brama harmonijkowa z mechanizmem automatycznym Qualum

Wśród kilku renomowanych rozwiązań na rodzimym rynku jedną z ciekawszych jest aluminiowa brama harmonijkowa (łamana) z mechanizmem automatycznym, dostępna na Qualum.pl. Innowacyjna, dopracowana technologia pozwoliła polskiemu producentowi bram wjazdowych osiągnąć doskonałą proporcję pomiędzy nowoczesnym i ceniony designem, lekką i trwałą konstrukcją, prostym systemem montażu oraz dodać do tego element automatyki. Dzięki temu ostatniemu, brama łamana harmonijkowa otwiera się w całości w zaledwie 5 sekund. To niezwykle wygodne i zapewniające bezpieczeństwo rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wjazd do posesji zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy i nie pozostawia miejsca na dłuższy postój w oczekiwaniu na otwarcie bramy wjazdowej.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy