Ekrany projekcyjne – poznaj najpopularniejsze rodzaje

Ekrany projekcyjne – poznaj najpopularniejsze rodzaje
Każda prezentacja nie może odbyć się bez ekranu, o parametrach roboczych zezwalających na komfortowe działanie. Istotna jest tutaj zarówno powierzchnia, metoda mocowania, jak i rodzaj projekcji. Uznaje się, że projekcyjne ekrany dedykowane są głównie zastosowaniom profesjonalnym, jednak to nie do końca prawda.

Wyświetlany bezpośrednio na ścianie obraz, na pewno nie zagwarantuje jakości, która nas zaskoczy, ponieważ pozwolą nam na to jedynie ekrany projekcyjne. Brak prawidłowej struktury, odbicia światła, kontrastu, kierunkowości i szeregu dodatkowych parametrów, ściana jest zupełnie zdyskwalifikowana z rywalizacji.

Ekran projekcyjny ustawiony na trójnogu

Ekrany na trójnogu stosowane są szczególnie w biznesie, ale znajdują też swoje zastosowanie w edukacji. Ze względu na ich specyficzną konstrukcję oraz możliwość przenoszenia, jawi się to jako świetne wyjście do stosowania tam, gdzie nie mamy możliwości wykorzystania klasycznego, multimedialnego systemu. Omawiane ekrany są zwykle produktami wysokiej jakości, dlatego będą odpowiednie dla wymagających użytkowników. Wiele dostępnych modeli z tej kategorii ma dodatkowo specjalną ramę, dzięki której eliminowany jest niechciany efekt trapezu.

Warte odnotowania są też ergonomiczne uchwyty, które pozwalają na łatwe przenoszenie ekranu, ale też na regulację wysokości. Metalowe kasety z kolei sprawiają, że ekran jest odpowiednio chroniony przed możliwością uszkodzenia, ale też negatywnym działaniem kurzu. Dużą zaletą tego typu ekranów daje też szansę, by przechowywać je w pionie. Zwykle powierzchnia projekcyjna w ich przypadku jest biała, a zatem uniwersalna. Pozwala to na stosowanie w warunkach kontrolowanego oświetlenia. To gwarancja tego, że obraz będzie jednolity przez co zastosujemy ekran w szkole, ale też przy domowym seansie filmowym.

Ręcznie rozwijany ekran projekcyjny

Cechuje je niska cena, dlatego są wybierane do szkół, dla biznesu, a także spotkamy je w domach kinomanów. Rynek oferuje nam ekrany o zróżnicowanych formatach, dlatego mamy możliwość dostosowania modelu do swoich wymagań.

Renomowane ekrany rozwijane ręcznie zaopatrzone są w specjalną belkę napinającą, a ta chroni powierzchnię ekrany przed pofałdowaniem. Posiadają również mechanizm zwijający, co z kolei powoduje, że praca ich jest lekka oraz płynna. Standardem są z kolei montażowe uchwyty. Dzięki nim, bardzo łatwo można zainstalować ekran na ścianie lub na suficie.

Elektryczne ekrany projekcyjne

Tego typu ekrany dedykowane są szczególnie wymagającym użytkownikom. Zapewniają one zatem nie tylko najwyższą jakość obrazu, ale też komfortowe użytkowanie. Ekrany te mogą też być sterowanie zdalnie, a to np. przy pomocy umieszczonego na ścianie przycisku, jednak najwygodniejsze jest wykorzystanie pilota. Podobnie jak te manualne, elektryczne zaopatrzone są w czarne ramki. W przypadku najnowocześniejszych modeli, ich działanie bazuje na technologii Plug&Play, a to oznacza tylko, że są gotowe do pracy zaraz po podłączeniu do zasilania. Ekrany te można instalować zarówno na ścianach, ale i pod sufitami, przez co pozwalają na zabudowę na suficie podwieszanym. Wysokiej jakości modele zagwarantują nam naprawdę cichą oraz jednocześnie płynną pracę.

Ramowe ekrany projekcyjne

Ekrany projekcyjne ramowe znane są z tego, że umożliwiają wielkoformatowe projekcie nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale również w plenerze. Ich główna cecha to składana rama, która wykonywana jest najczęściej z materiałów wysokiej jakości. Jej celem jest szczególnie ochrona przed uszkodzeniami, a to np. podczas upadku. Ważnym elementem będzie też tutaj walizka, która służy poprawie kwestii logistycznych. W przypadku ekranów ramowych uznawanych za profesjonalne, oferowane są one zwykle wraz z dwoma rodzajami powierzchni projekcyjnych, a to do projekcji przedniej, jak i tylnej. Sprawia to tylko, że uznaje się je za bardzo wszechstronne i wielofunkcyjne i sprawdzą się w różnych warunkach.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy