Jak zminimalizować ryzyko powstania pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych?

Jak zminimalizować ryzyko powstania pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych?

Metody wykończeniowe z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych opierają się na zastosowaniu dwóch głównych elementów: wspomnianych wcześniej płyt oraz nośnej podkonstrukcji stalowej lub drewnianej. Niestety zdarza się, że na powierzchni ściany wykonanej z płyt g-k pojawiają się pęknięcia. Czy istnieje skuteczny sposób pozwalający na zapobieganie ich powstawaniu? Wszystkiego dowiecie się z tego krótkiego artykułu.

Jak zapobiegać pęknięciom w płytach gipsowo-kartonowych? 

Elementy wspomnianych wyżej podkonstrukcji łączone są zwykle wkrętami samowiercącymi typu „pchełka”. Wkręty te charakteryzują się wysoką oraz wypukłą główką, która często bywa powodem powstawania pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych.  

Pojawiające pęknięcia powodują, że osiągnięcie idealnej płaszczyzny wykańczanej powierzchni wymaga niestety ogromnego nakładu pracy (przez konieczność wielokrotnego szpachlowania i szlifowania płyt). Więcej porad remontowych szukaj na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/naprawa-pekniec-w-spoinach-plyt-g-k-porady-remontowe.  

Najprostszym sposobem na uniknięcie pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych wydaje się więc być po prostu zastosowanie innych wkrętów. Po jakie tego typu akcesoria powinniśmy sięgnąć? 

Specjalne wkręty firmy Sinat – dlaczego warto je stosować? 

Firma Sinat posiada w swojej ofercie specjalne wkręty przeznaczone do łączenia profili stalowych. Charakteryzują się one zupełnie płaską główką o grubości 1,2 mm. To niemal trzykrotna różnica w porównaniu ze wspomnianymi wyżej wkrętami typu „pchełka”.  

Płaska główka to jednak nie jedyna ich zaleta. Na uwagę zasługuje również szeroki kołnierz dociskowy o średnicy 8 mm, który zapewnia bardzo dobre rozłożenie sił (a to z kolei wpływa na ogromną dokładność mocowania). Ponadto pokrycie ich specjalną cynkową powłoką sprawia, że wykazują one odporność na korozję. Ich liczne zalety zdecydowanie wpłyną więc na trwałość konstrukcji oraz powierzchni ściany.  

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy