Czym zajmuje się trener mentalny?

Czym zajmuje się trener mentalny?

Trening mentalny to rodzaj treningu umysłu. W celu jego przeprowadzenia wykorzystuje się rozmaite metody i techniki. Osobą, która zna potencjał tych narzędzi i pomaga innym osobom skutecznie je wdrożyć, jest trener mentalny.

Trener mentalny na pewno nie zalicza się do popularnych zawodów. Ponadto często jest niesłusznie utożsamiany z takimi profesjami, jak coach i psycholog. Jest to błędne myślenie, ponieważ trener mentalny definiuje konkretne działania do realizacji, jakie dana osoba ma wykonać. Ponadto zawsze operuje konkretami, wskazuje konkretne postawy w oparciu o indywidualny wywiad z daną jednostką. Robi to w sposób szybki i skuteczny, ponieważ takie również mają być wyniki jej działania. Trening mentalny jest najczęściej kojarzony z dziedziną sportu, jednak sprawdza się w każdej dziedzinie życia, zarówno w sferze osobistej, jak i profesjonalnej. Wynika to z faktu, iż odpowiednie przygotowanie mentalne jest ważne i przydatne we wszystkich sferach życia, jednak sport rzeczywiście pozwala na dość dobre zobrazowanie. Jest wiele nazwisk światowej sławy sportowców, którzy pomimo doskonałej formy fizycznej nie odnoszą zwycięstw, ponieważ natrafiają na bariery mentalne. Wiele osób docenia w tej innowacyjnej metodzie szybkie wskazywanie rozwiązań, jak i bazowanie na konkretach, które nie pozostawia w nas wątpliwości i wymusza określony sposób działania.

Trener mentalny ma na celu przede wszystkim zmianę sposobu myślenia, które determinuje i wpływa na ostateczny rezultat podejmowanych przez nas działań. Jego głównym założeniem jest wyeliminowanie słabości, nałogów, ale przede wszystkim poprawa i stabilizacja kondycji psychicznej. W pierwszej kolejności sięga się po najmniej zaawansowane techniki, ponieważ nie wszędzie, jest od razu wymaga hipnoza czy wizualizacja. Co powinno cechować trenera mentalnego? Przede wszystkim obszerna wiedza, ale również praktyka. Osoba wykonująca ten zawód powinna inspirować innych ludzi do działania, dlatego posiadanie wyłącznie wiedzy teoretycznej w tym fachu się nie sprawdzi. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy