Jakie nowe atrakcje proponuje Aquapark Fala?

Aquapark Fala

W te wakacje w Łodzi nie sposób się nudzić! Aquapark Fala z okazji swojego 10-lecia proponuje nowe atrakcje, wśród których coś dla siebie znajdą wielbiciele pływania sportowego, wszyscy uwielbiający relaks w gorącym jacuzzi i wodne masaże, a także zwolennicy plażowania nago.

Atrakcje basenowe

Nowe inwestycje na Fali objęły rozbudowę strefy basenowej. Do użytku oddano nową halę z 5-torowym basenem sportowym o długości 25 m. Bezpośrednio z niego będzie można wypłynąć do całorocznego basenu zewnętrznego z ogrzewaną wodą. Oprócz podgrzewanej wody ciekawym rozwiązaniem jest nietypowy, nieregularny kształt zewnętrznego basenu. Na jego ścianach umieszczono wodne masażery oraz łóżka do masażu powietrznego.

Nowa hala basenowa
Basen zewnętrzny

Wszyscy fani relaksu wśród bąbelek będą mogli korzystać z 3 nowych jacuzzi. Zdecydowanie robią one wrażenie ponieważ na raz mogą pomieścić aż 30 osób! To świetna informacja dla rodzin, czy osób, które lubią wychodzić do aquaparku z większą grupą znajomych.

 

Jedno z 3 nowych jacuzzi

Nowością na Fali jest także Aqua Bike – czyli sprzęt rowerowy do ćwiczeń w wodzie, który pomaga zredukować wagę ciała i poprawić krążenie bez obciążania stawów. Aqua bike może być także doskonałą formą aktywności podczas rehabilitacji osób po urazie kręgosłupa, przy zapaleniu stawów, osteoporozie, czy w przypadku problemów sercowo-naczyniowych. Warunkiem skorzystania z Aqua Bike jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.  

Nowa plaża dla nudystów

Jedną z atrakcji aquaparku Fala jest plaża dla naturystów. Jest to największa w Polsce centralnej plaża tego typu. Stworzenie plaży poparło 70% łodzian, którzy oddali swe głosy na platformie Vox Populi.
Plaża nudystów na fali to nawiązanie do historii tego miejsca – w latach 70-tych łódzka Fala była oazą dla naturystów, którzy mogli zażywać tu kąpieli słonecznych nieskrępowani żadną odzieżą. Nawiązaniem do minionych lat była organizowana dwa razy do roku „Noc Naturystów”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągała nawet do tysiąca uczestników. Tak zrodził się pomysł stworzenia specjalnej plaży naturystów w łódzkim aquaparku.
Plaża dla nudystów ma ok. 1 tys. m2. Zlokalizowana jest na uboczu i odgrodzona od wzroku postronnych osób. Jej powierzchnię pokrywa złocisty, morski piasek, dla wypoczywających dostępne są leżaki i parasole. Na plażę naturystów nie można wchodzić w ubraniu ani stroju kąpielowym, nie można wnosić również telefonu komórkowego, ani innego urządzenia rejestrującego obraz, czy dźwięk. Jest to część przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.

Plaża dla naturystów

Tętniące życiem miejsce w PRL-owskiej Łodzi

Choć Fala, którą możemy odwiedzać obecnie została oddana do użytku 31 stycznia 2008 r. historia tego miejsca jest o wiele dłuższa. Decyzja o wybudowaniu na „Zdrowiu” kąpieliska zapadła w latach 70-tych. Miało być ono oazą dla łodzian stęsknionych za odpoczynkiem nad wodą. Obiekt posiadał stację uzdatniania wody, 50-metrowy basen olimpijski, dwa mniejsze o wymiarach 30x40 m oraz najmniejszy, 18-metrowy. Był również brodzik dla dzieci z karuzelą i taras do opalania. Kąpielisko zostało uroczyście otwarte 19 czerwca 1976 r., a już dzień później mogli z niego korzystać wszyscy łodzianie.  Fala była wówczas drugim najnowocześniejszym kompleksem basenowym  w Polsce.

Jak pisał wtedy „Głos Robotniczy”:
„Obiekt ten powstał wspólnym wysiłkiem łódzkiego społeczeństwa, pracowały tu załogi zakładów pracy, duży wkład wnieśli żołnierze polscy i radzieccy, łódzka młodzież i indywidualni, bezimienni ludzie dobrej pracy. Powiedzieć można – sami sobie zafundowaliśmy jeden z piękniejszych obiektów rekreacyjnych, wykazując jak wiele uczynić można dobrą robotą, społeczną ofiarnością, zaangażowaniem”.

Aquapark zajmował 7 hektarów i był przeznaczony dla 4 tys. osób. Zwykły bilet wstępu kosztował 10 zł, ulgowa wejściówka dla młodzieży 5 zł, natomiast za dzieci do 7 r.ż. należało zapłacić 3 zł. W tej cenie można było zostać na Fali przez cały dzień. Zdarzało się, że jednocześnie wypoczywało tam nawet 7 tysięcy osób!
Na Fali odbywały się wybory „Miss Lata”. Plebiscyt organizowany z „Expressem Ilustrowanym” organizowano od 1984 i rok rocznie przyciągnął on coraz więcej publiczności oraz uczestniczek. Nie mniejszym zainteresowaniem łodzian cieszyły się wybory „Miss natura”, które typowały najpiękniejsze plażowiczki na plaży dla naturystów.
Aquapark Fala zaczął niszczeć w latach 90. głównie za sprawą popełnionych w latach 70-tych błędów budowlanych. Kąpielisko zamknięto w 1992 r. Decyzja o wybudowaniu nowoczesnego aquaparku zapadła ostatecznie w 2005 r., kiedy władze miasta wybrały na realizatora słoweńską firmę Makro 5.  

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy