Jak i dlaczego warto założyć własny biznes w Gruzji?

Jak i dlaczego warto założyć własny biznes w Gruzji?

Gruzja jest jednym z europejskich krajów, które mogą okazać się szczególnie ciekawym kierunkiem rozwoju biznesu. I choć nie jest ona intuicyjnym wyborem dla większości przedsiębiorców, dzięki łagodnemu prawu podatkowemu i innowacyjnym rozwiązaniom w tym zakresie coraz częściej to właśnie na jej terenie zakładane są spółki. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć Gruzję jako miejsce dla swojego biznesu oraz jak zarejestrować firmę na jej terytorium!

Miejsce dobre dla biznesu

Gruziński rząd robi wszystko, aby prowadzenie działalności na terenie tego postsowieckiego kraju było interesującym rozwiązaniem, także dla inwestorów z zagranicy. Gruzinom nie brakuje bowiem europejskich ambicji i chęci do rozwoju. Prowadzenie przedsiębiorstw na terenie tego kraju wiąże się z rocznymi, stałymi obciążeniami finansowymi, które skutecznie bilansowane są zwolnieniami podatkowymi.

Co więcej, z myślą o zagranicznych przedsiębiorstwach i chęci ich przyciągnięcia, na terenie Gruzji stworzono specjalne strefy wolnego biznesu, czyli tzw. Free Zone. W tych szczególnych punktach rejestracja spółki jest naprawdę prostym i szybkim zadaniem. Trwa bowiem zaledwie jeden dzień, co jest dużym udogodnieniem dla osób, które nie przebywają na co dzień na terenie tego kraju. W strefach wolnego biznesu można dopełnić niezbędnych formalności, posługując się językiem angielskim.

Aby jednak jeszcze bardziej usprawnić sobie proces dopełniania formalności, warto skorzystać z usług kancelarii prawno-podatkowej, która ma doświadczenie w zakładaniu spółek z o.o poza granicami Rzeczypospolitej. Najlepszym wyborem jest oddanie spraw formalnych w ręce firmy będącej agentem Tbilisi Free Zone, która ma nie tylko stosowne doświadczenie, ale także i wszelkie uprawnienia do rejestracji podmiotów, takiej jak Thompsonstein.com

Kiedy warto założyć spółkę w Gruzji?

Firma w Gruzji to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw związanych z nowymi technologiami, które zajmują się marketingiem internetowym, kryptowalutami czy programowaniem, a także start-upów (niekoniecznie technologicznych). Na prowadzeniu biznesu na terenie tego kraju skorzystają również właściciele firm zajmujących się handlem międzynarodowym, importem oraz eksportem oraz pośrednicy (także transakcyjni). Rozważenie tego kierunku polecamy również przedsiębiorcom zajmującym się transportem i spedycją. To, czy firma w Gruzji jest idealnym rozwiązaniem dla nas, najlepiej jest jednak każdorazowo rozważać w oparciu o naszą indywidualną sytuację - najlepiej w porozumieniu z zaufaną kancelarią.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy