Jak wybrać księgową?

Jak wybrać księgową?

Założenie własnego biznesu wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji. Jedną z nich jest wybór biura rachunkowego, które zajmie się prowadzeniem księgowości. Zobacz, czym się kierować, żeby wybrać dobrze.

Współpraca z dobrym biurem rachunkowym ma bardzo duży udział w sukcesie przedsiębiorstwa. Księgowa to osoba, która nie tylko dba o to, żebyśmy unikali kłopotów wynikających z błędnie prowadzonych ksiąg rachunkowych, ale także pomagająca znaleźć najlepsze rozwiązanie na przykład w kwestiach podatkowych. Coraz więcej jest firm oferujących wyspecjalizowane usługi księgowe Łódź, Warszawa, Kraków czy Lublin pełne są biur rachunkowych specjalizujących się w prowadzeniu księgowości określonych podmiotów, na przykład fundacji czy spółek. Istnienie dużej konkurencji w tym sektorze wcale nie ułatwia jednak wyboru.

Dobra księgowa ‒ cechy

Z całą pewnością nie należy kierować się ceną. Warto wybierać spośród biur, które prowadzą już obsługę księgową w danej branży (na przykład firmach transportowych czy farmaceutycznych), to znacznie usprawni pracę i zwiększy szanse na owocną kooperację. Weryfikując kompetencje biura rachunkowego, warto przyjrzeć się posiadanym (lub nie) certyfikatom, które stanowią swoisty wyznacznik jakości usług. Dobrze także, jeśli firma księgowa ma wykupione ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego.

Ubezpieczenie OC jest tak ważne, ponieważ chroni ono twoją firmę przed ponoszeniem konsekwencji finansowych za błędy popełniane przez biuro rachunkowe. Wysokość kwoty i warunki powinny być szczegółowo określone w polisie.

Nie mniej istotny jest komfort współpracy. Warto więc zapytać na przykład, w jakich godzinach będziemy mogli skorzystać ze wsparcia księgowego. Znacząco ułatwia pracę również możliwość przesyłania dokumentów w formie elektronicznej. Upewnij się więc, czy biuro księgowe, z którym zamierzasz współpracować akceptuje tę formę komunikacji, a także czy będziesz mógł liczyć na otrzymywanie via internet kopii faktury czy zestawień kosztów.
W ferworze codziennych obowiązków nie trudno zapomnieć o zbliżającym się terminie opłacenia składek ZUS czy podatków. Dobry księgowy powinien drogą e-mailową, telefoniczną czy SMSową przypomnieć o tej konieczności. W końcu monitorowanie aktualnej sytuacji finansowej firmy należy do jego obowiązków. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy