Systemy wystawiennicze - jakie elementy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Systemy wystawiennicze - jakie elementy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Stoisko eventowe należy traktować jako wizytówkę firmy – dlatego jego główną funkcją jest nie tylko przyciągnięcie uwagi klientów, ale także atrakcyjna prezentacja asortymentu. Dlatego w obrębie stoiska powinno znaleźć się miejsce na ekspozycję i część informacyjną, a czasem także na sprzedaż lub obsługę klienta. Jak pogodzić te wszystkie zadania na małej przestrzeni? Najlepiej postawić na funkcjonalne moduły wystawiennicze.

Czym są systemy wystawiennicze?

Projektowanie stoisk eventowych musi rozpocząć się od określenia priorytetów marketingowych i wizerunkowych firmy. Dopiero po zdefiniowaniu kluczowego przeznaczenia stoiska można skupić się na doborze modułów wystawienniczych, które maksymalnie odpowiadają potrzebom firmy.

Najważniejszymi elementami powierzchni ekspozycyjnej są różnego rodzaju regały, rollupy, kasetony LED, ścianki wystawiennicze. Moduły do prezentacji asortymentu muszą zarówno wyróżniać się efektownym designem, jak i umożliwiać atrakcyjną ekspozycję przedmiotów. Jeśli produkty zostaną umieszczone zbyt blisko siebie lub na ekspozytorach, które nie pasują do swoich rozmiarów, klienci będą mieli trudności z zapoznaniem się z wyborem. Zadbaj o porządek na całej powierzchni ekspozycyjnej – aby osiągnąć to jeszcze skuteczniej, możesz wzbogacić ekspozycje wieszakami, haczykami i dodatkowymi półkami.

Co zamiast stołu?

Lady i bary są przydatne głównie w obszarze sprzedaży lub obsługi klienta. Dodatkowo świetnym pomysłem jest uzupełnienie stoiska o kapsuły reklamowe lub funkcjonalne przegrody w celu zorganizowania przestrzeni na krzesła i fotele. Wygodne miejsce do rozmowy, przedstawienia warunków oferty, wyjaśnienia szczegółów usługi, podpisania umowy powinno być sercem każdego stoiska, które nie tylko pełni funkcję wystawienniczą.

Nie tylko wystawiennictwo

W strefie informacyjnej nieodzowne są tablice reklamowe i standy, zwłaszcza multimedialne. Takie moduły, nawet w swojej tradycyjnej wersji, są doskonałym nośnikiem wszelkiego rodzaju treści i grafiki, ale elementy multimedialne pozwalają jeszcze mocniej wykorzystać potencjał takich wyświetlaczy. Cenniki, galerie, prezentacje, katalogi itp. można wyświetlać na ekranie – zdjęcia i filmy to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi klientów. Jeśli wolisz jednak tradycyjne rozwiązania, zdecyduj się na roll up Adsystem, który może pełnić funkcję tablicy informacyjnej.

Wybierz system na lata

Ponadto zawsze najlepiej szukać modułów i wyświetlaczy, które są łatwe w montażu i gwarantują rekonfigurację. Niezwykle pomocne są również zdejmowane panele ekspozycyjne i tekstylne inserty – dzięki tym elementom stoisko może się zmieniać i rozwijać wraz ze strategią marketingową i sprzedażową firmy.

Zaprojektowanie stoiska eventowego to trudne zadanie, gdyż wydarzenia branżowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko potencjalnych klientów, ale także przedsiębiorców, którzy chcą zaprezentować podobne portfolio. Aby Twoje stoisko wyróżniało się na tle konkurencji, nie możesz zgadzać się na żadne półśrodki – wszystkie moduły i ekspozytory muszą być starannie dobrane, dlatego też dobrze wykorzystać systemy wystawiennicze Adsystem, które zawsze do siebie idealnie pasują!

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy