Trofea sportowe – co wybrać na imprezę sportową?

Trofea sportowe – co wybrać na imprezę sportową?
Jedna z największych przyjemności podczas każdej imprezy sportowej jest dekoracja zwycięzców oraz wręczanie nagród pocieszenia wszystkim uczestnikom. Sport to jedna z tych ludzkich aktywności, w których tak samo liczy się dobra zabawa, jak kolejność na mecie czy na podium. Wszelkie trofea sportowe – dyplomy, statuetki, medale – eksponowane są zawsze w domu na honorowym miejscu. Zdobywcy lubią na nie patrzyć i wspominać chwile triumfu, goście chętnie chwalą zdobywców a wszyscy pozostają pod wrażeniem dokonań, które wspomina się latami. Bez względu na to czy trofea sportowe wędrują w ręce amatorów, czy profesjonalistów, zawsze wzbudzają dużo pozytywnych emocji. Warto więc zadbać o to, żeby były maksymalnie spersonalizowane i adekwatne do wieku odbiorców

Nagrody dla młodych sportowców

Nie ma chyba najmniejszej wątpliwości, że najbardziej emocjonują się trofeami sportowymi najmłodsi sportowcy. Medale okolicznościowe wręczane podczas każdych zawodów oraz spotkań sparingowych – bez względu na rangę – działają motywująco i pomagają znosić doraźne trudy systematycznych treningów. Także w przypadku zawodów odbywających się nie w ramach działalności klubu sportowego, a po prostu podczas szkolnych lekcji wychowania fizycznego, nagrody dla dzieci mają znaczenie szczególne. Młodzi sportowcy czekają na nie z utęsknieniem i niedopuszczalna jest sytuacja, w której dzieci nie otrzymują za swój wysiłek żadnych medali czy dyplomów. Zawody szkolne, zawody klubowe czy wszelkie wyjazdowe imprezy sportowe to doskonała okazja do wręczania trofeów. Sportowiec bez trofeów jest jak żołnierz bez karabinu.

Już najmłodsze dzieci wiedzą, że nagrody dla sportowców to przedmioty o szczególnej wartości emocjonalnej, którymi pochwalić się można najbliższym, wzbudzając podziw, a nierzadko także zazdrość. Starsi amatorzy rozmaitych dyscyplin sportowych upatrują w trofeach sportowych potwierdzenia własnych umiejętności i możliwości. To właśnie trofea dla dzieci są najlepszym miernikiem zmian, jakie zachodzą w poziomie umiejętności sportowych z treningu na trening. Kiedy siada motywacja, kiedy zmęczenie, zła pogoda, kiepskie samopoczucie skłaniają do pozostania w domu i rezygnacji z kolejnego treningu, rzut oka na medale czy dyplomy może zdziałać cuda. Żaden sportowiec nie chce przecież zaprzepaścić własnych dokonań i wrócić do punktu wyjścia - także ten najmłodszy, wciąż zajmujący się sportem amatorsko.

Trofea dla dzieci

Wychowawcza i motywacyjna funkcja nagród dla sportowców w wieku przedszkolnym i szkolnym to jedno. Radość z otrzymywania trofeów sportowych – drugie. Ale jest i trzeci aspekt: zdobywanie medali oraz ich NIEzdobywanie uczy każdego sportowca pokory. Bywają przecież zawody, z których wraca się bez nagród i trzeba uznać wyższość przeciwników. Nie mówmy więc, że trofea dla dzieci, medale sportowe, grawerowane puchary czy dyplomy są wyłącznie po to, żeby młodzi ludzie mieli się czym chwalić i nadymać własne ego. Są także po to, żeby zdali sobie sprawę z faktu, iż na każdą nagrodę trzeba w sporcie zasłużyć – ale nie kombinatorstwem i znajomościami, a własną ciężką pracą. Uczciwie zdobyta nagroda jest dla sportowca nie do przecenienia, a w tym najmłodszym kształtuje mocny charakter i wiarę w zasady fair play.

Nagrody okolicznościowe nie muszą być rozdawane wyłącznie „za miejsce”, mogą być także wręczane „za udział”. W przypadku wielu szkolnych imprez sportowych najważniejsze jest właśnie to, że dziecko przełamuje swoje słabości i lęki, decyduje się wyjść z domu, wejść między inne dzieci i mimo obaw wziąć udział w działaniach grupowych. Nagrody okolicznościowe, które pozostaną jako pamiątki tak ważnego wydarzenia na zawsze już przypominać będą o tej przełomowej chwili i działać na młodego człowieka bardzo motywująco.

Medale okolicznościowe, statuetki szklane, trofea na zamówienie

Obowiązek zabezpieczenia odpowiedniej liczby nagród dla uczestników każdej imprezy sportowej leży po stronie jej organizatorów. Dawno już nie wykonuje się tego rodzaju nagród ręcznie – dziś osoby odpowiedzialne za zakup nagród szukają sklepu z największym możliwym asortymentem medali, pucharów, statuetek czy dyplomów. Równie ważna jak asortyment jest możliwość personalizacji nagród, wykonania nadruków i grawerów, dobrania stosownych opakowań czy wstążek. Oczywiście gdy w grę wchodzą zakupy hurtowe – np. dla wszystkich uczestników obozu sportowego czy szkółki narciarskiej – ważną rolę gra cena trofeów. Dobre sklepy stosują więc rozmaite rabaty czy promocje. Zawsze też, obok gotowych medali czy pucharów, dają możliwość zaprojektowania przedmiotów na indywidualne zamówienie.

Warto wiedzieć, że puchary, medale, dyplomy czy statuetki doskonale nadają się także na nietypowe prezenty. Łatwo wyobrazić sobie, że wnuczek, zdobywca wielu pucharów np. w zawodach piłkarskich, honoruje swojego dziadka czy tatę pucharem z zabawnym napisem mającym dać do zrozumienia, że to oni są tymi osobami, które pomogły młodemu człowiekowi odkryć swoją prawdziwą pasję.

Tekst powstał we współpracy z http://www.medale-trofea.pl/.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy