Czapki chłopięce ‒ jak wybrać odpowiednią?

Czapki chłopięce ‒ jak wybrać odpowiednią?

Prze głowę ucieka około 30‒40% ciepła, dlatego zimą w dziecięcej garderobie nie może zabraknąć czapki. Zobacz, jak wybrać czapkę dla chłopca, którą będzie nosił z przyjemnością.

Każda mama wie, że czasem względy praktyczne nie wystarczą, żeby przekonać dziecko do noszenia czapki. Jeśli jednak skusisz swojego synka oryginalnym wyglądem i wygodą noszenia, z pewnością chętnie będzie ją zakładał, a ty będziesz miała pewność, że dbasz o jego zdrowie.

 

Czapki chłopięce ‒ jak wybrać rozmiar?

Czapki chłopięce są nieco bardziej problematyczne niż te dla dziewczynek, ponieważ względy estetyczne nie zawsze przemawiają do chłopców. Najważniejsze, żeby czapka nie opadała na oczy i nie spadała z głowy, dlatego wybór odpowiedniego modelu zacznij od zmierzenia głowy dziecka. Do wykonania takiego pomiaru najlepszy jest metr krawiecki albo sznurek, którego długość należy przyłożyć do linijki. Jeśli jednak nie masz możliwości sprawdzenia rozmiaru w praktyce (Święty Mikołaj nie zawsze może przecież odwiedzić z metrem obdarowywanego chłopca), skorzystaj z tabeli rozmiarów przypisanej do wieku. Chłopcy w wieku 3‒5 lat mają obwód głowy 50‒51 cm. Natomiast starsi: 6‒7 lat powinni nosić czapkę o obwodzie 51,5‒52 cm. Dokładne tabele z rozmiarami z pewnością znajdziesz w sklepie z dziecięcą odzieżą.

Czapki chłopięce ‒ najmodniejsze modele

Czapki chłopięce powinny się również odznaczać ciekawym projektem, który sprawi, że dziecko będzie z chęcią zakładało nakrycie głowy. Wybierz więc model z nadrukiem, na przykład nawiązującym do ulubionej bajki chłopca albo przedstawiającym jego ulubionego bohatera. Starszym chłopcom mogą też przypaść do gustu czapki ze śmiesznymi napisami. Kieruj się również względami modowymi. Ostatnim, niesłabnącym trendem są na przykład kolorowe pompony. Wbrew pozorom nie jest to fason przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek.

Na tęgie mrozy wybierz natomiast czapkę-kominiarkę, która ochroni nie tylko głowę przed utratą ciepła, ale także gardło. Nie zapominaj również o rękawiczkach ‒ najcieplejsze są te z jednym palcem.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy