Zajęcia dodatkowe: czy warto zapisywać na nie dzieci?

Zajęcia dodatkowe: czy warto zapisywać na nie dzieci?

Niektórzy rodzice wpadają w sidła perfekcjonizmu, a ich wygórowane ambicje kładą się cieniem na dorastaniu dziecka. Tacy rodzice zapisują pociechę na mnóstwo zajęć dodatkowych, licząc jednocześnie, że kiedyś to zaprocentuje, a dziecko stanie się mistrzem w jednej z dziedzin. Podobnie jest zresztą z nauką – nic nie jest wyłącznie dla przyjemności. Czy w takim razie warto zapisywać dzieci na zajęcia dodatkowe?
 
Zajęcia mają być pasją dziecka – nie rodzica

Zapisywanie dziecka na zajęcia dodatkowe nie jest niczym złym – pod warunkiem, że to dziecko wybrało, na jakie warsztaty czy kurs chce uczęszczać. Bardzo często dorośli próbują zarazić pociechę własną pasją – nie zawsze to jednak wychodzi, ponieważ często okazuje się, że najmłodsi wykazują zainteresowanie zupełnie innymi dziedzinami. Jak jednak sprawdzić, co faktycznie interesuje dziecko? Najprościej na samym początku (kiedy pociecha będzie już w odpowiednim wieku) przyprowadzić malucha na pojedyncze zajęcia z różnych dziedzin. Może to być nauka języka obcego, może być gra na instrumencie czy gimnastyka – na im więcej pomysłów wpadnie rodzic, tym lepiej. Przede wszystkim należy jednak skupić się na tym, co dziecko lubi robić w czasie wolnym. Czy bierze kredy i flamastry, a następnie idzie do swojego pokoju i z zapałem pokrywa kolejne kartki uroczymi rysunkami? Jeśli tak, to dobrym wyborem będzie lekcja rysunku dla dzieci. A może lubi ruch, nie potrafi usiedzieć w miejscu, a w dodatku świetnie czuje się w towarzystwie? Dla takiego malucha najlepszą zabawą może być granie w gry towarzyskie. Ważna jest zatem obserwacja dziecka.

Na co zapisać dziecko w Łodzi?

Łodzianie mają szeroki wybór, jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci. Gimnastyka, nauka języków obcych, warsztaty plastyczne, taniec dla dzieci Łódź takie ogłoszenia można znaleźć w Internecie lub na słupach reklamowych. Warto zapytać także znajomych rodziców o to, gdzie uczęszczają ich dzieci – być może okaże się, że wszystkie pociechy mają podobną pasję. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy