Pończochy – wielki powrót do łask mody

Pończochy – wielki powrót do łask mody
Pończochy swego czasu były niezwykle popularnym dodatkiem do wszelkiego rodzaju kreacji. Następnie na wiele lat zniknęły z mody, a niektórym osobom mogły kojarzyć się z pewnego rodzaju kiczem. Jak pokazuje historia – zupełnie niepotrzebnie, gdyż aktualnie pończochy znów są na topie i choć nadal w świecie tego typu ubrań dominują rajstopy, nasze dzisiejsze bohaterki ponownie są wybierane przez naprawdę wiele kobiet jako świetne urozmaicenie stylizacji!

Czym charakteryzują się współczesne pończochy?

Za powrotem pończoch do łask musi stać jakaś większa filozofia i tak rzeczywiście jest. Kiedyś bowiem ich jedynym praktycznym sposobem noszenia były specjalne podwiązki, które utrzymywały pończochy na wysokości pasa. Do ich produkcji wykorzystywano też głównie bawełnę i jedwab, co dla niektórych osób nie było dość pociągające. Co prawda powoli na salony wchodził też nylon, lecz wtedy pończochy zaczęły być wygryzane z rynku przez rajstopy.

Co więc zaważyło na renesansie pończoch? Przede wszystkim powrót mody z lat 70. i 80. XX wieku, która w połączeniu z najnowszymi technologiami cała nam naprawdę ciekawy efekt. Mało praktyczne i nie zawsze wygodne pończochy mocowane na pasie teraz są zastępowane w głównej mierze przez rozwiązania samonośne, które dają sporą swobodę podczas ruchu. Pończochy z pasem zaś zaczęto stosować bardziej jako bieliznę erotyczną. Nie można również zapomnieć o modzie na zakolanówki, która również przyczyniła się do wskrzeszenia pończoch w świecie mody.

Rodzaje i rozmiary pończoch

Aktualnie możemy znaleźć dwa główne rozmiary pończoch – XS lub S, które sięgają mniej więcej do połowy nogi, oraz M lub L, które potrafią zakryć 2/3 lub 3/4 całej kończyny.

Modeli pończoch jest naprawdę wiele, co oczywiście jest spowodowane wysokim zapotrzebowaniem na tego typu część damskiej bielizny. Jesteśmy w stanie znaleźć zarówno pończochy eleganckie w stonowanych kolorach, jak i takie z ozdobami, koronkami i bardziej zaawansowanymi wzorami. Nadal też występuje podział na pończochy samonośne i podtrzymywane przez specjalny pas, lecz oczywiście aktualnie górą jest to pierwsze rozwiązanie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy