10 ciekawych i mało znanych faktów o folii bąbelkowej

10 ciekawych i mało znanych faktów o folii bąbelkowej

Rzeczy, które zawsze chcieliście wiedzieć o folii bąbelkowej, ale nie zdawaliście sobie z tego sprawy. Przedstawiamy 10 ciekawych i mało znanych faktów o antystresowej folii do pakowania.

1. ALARM W BAZIE SIŁ POWIETRZNYCH

W grudniu 2015 roku strażnik w bazie amerykańskich sił powietrznych Kirtland w Albuquerque w Nowym Meksyku usłyszał strzały i ogłosił alarm. Do pomieszczenia, w którym rozlegały się regularne wystrzały wkroczyła jednostka szybkiego reagowania uzbrojona po zęby. Tylko po to, by stwierdzić, że „zagrożeniem” był pracownik bazy strzelający z... folii bąbelkowej.

 2. FOLIA BĄBELKOWA I POP ART

Artysta Bradley Hart ma wyjątkowe podejście do sztuki współczesnej. Za pomocą strzykawki wstrzykuje farbę do poszczególnych pęcherzyków powietrza folii bąbelkowej tworząc quazi pikselowe krajobrazy i portrety, które cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem.

3. BĄBELKOWA PANNA MŁODA

32-letnia Angielka Rachael Robinson zdecydowała się w maju 2010 roku na to, by na własny ślub założyć suknię wykonaną z folii bąbelkowej. Suknia została uszyta w szkole, w której uczyła Robinson na pokaz mody z materiałów nadających się do recyklingu. Do wykonania sukni Robinson zużyła trzymetrową rolkę folii bąbelkowej. Pan młody nie zdecydował się na tak ekscentryczny strój.

4. NORWEGIA WYKORZYSTUJE FOLIĘ BĄBELKOWĄ DO ZAPOBIEGANIA HIPOTERMII

Podczas transportu pacjentów w stanie krytycznym norwescy ratownicy medyczni czasami używają folii bąbelkowej, aby zapobiec hipotermii w chłodnym klimacie. W 2009 roku przeprowadzono badanie mające na celu określenie skuteczności folii bąbelkowej w zatrzymywaniu ciepła w manekinach. Okazało się, że jest o 69 procent skuteczniejsza od koca lub śpiwora.

 5. FOLIA BĄBELKOWA NA OKŁADCE PLAYBOYA

Folia bąbelkowa może być seksowna! Znana, choćby z serii „Aniołki Charliego” aktorka Farrah Fawcett w 1997 roku pozowała na okładkę i rozkładówkę Playboya owinięta częściowo w przezroczystą folię bąbelkową. Ponieważ folia odsłaniała, nawet jak na standardy Playboya, bardzo wiele, żeby nie powiedzieć nic nie pozostawiała wyobraźni, okładka z Fawcett została wysłana wyłącznie do prenumeratorów.

6. FOLIA BĄBELKOWA W MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

W 2004 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku przyjęło darowiznę od Sealed Air w postaci arkusza folii bąbelkowej o wymiarach 12 na 12 cali jako eksponat wystawy Architektura i Design.

 7. FOLIA BĄBELKOWA INSPIRACJĄ KSIĄŻKI

Opublikowana w 1998 roku „Bubble Wrap Book” to nowatorskie spojrzenie na alternatywne zastosowania folii bąbelkowej. Niektóre z przedstawionych w książce pomysłów były tylko zabawne – takie jak wypychanie portfela folia bąbelkową, by zrobić wrażenie na randkach, ale inne mogą znaleźć praktyczne zastosowanie. Wykonanie maty z folii bąbelkowej może np. ostrzec przed włamywaczem.

 8. FOLIA BĄBELKOWA W FILMIE.

Folia bąbelkowa „zagrała” zapewne w wielu filmach, ale większość z tych ról nie miała większego znaczenia ani dla fabuły, ani dla dramaturgii. Są jednak wyjątki. Choćby w filmie „Ace Ventura: psi detektyw”, gdzie Jim Carrey stara się zachowywać jak najcisze, ale skradając się wchodzi na arkusz folii bąbelkowej. Z kolei w „WALL-E” futurystyczny robot uroczo bawiący się kawałkiem folii bąbelkowej to naprawdę niezapomniany widok. Wreszcie komediowy gag z filmu „Naga broń 33 i 1/3”, w którym trzymana w rękach zdenerwowanego faceta folia bąbelkowa strzela, co otoczenie bierze za odgłosy… puszczania bąków. Polotu w tym niewiele, ale jest śmiesznie.

 

 9. FOLIA BĄBELKOWA Z CZEKOLADĄ.

Rozprowadzenie stopionej czekolady na kawałku folii bąbelkowej i pozostawienie jej do stwardnienia tworzy wzór przypominający plaster miodu po zerwaniu folii. Wytwórcy czekolady i cukiernicy używają tej techniki do tworzenia luksusowych smakołyków i dodatków przy bardzo niewielkim nakładzie czasu i wysiłku.

10. FOLIA BĄBELKOWA JAKO MORDERCZA BROŃ

Okazuje się, że przy pomocy folii bąbelkowej można zabić. W 2017 roku mężczyzna z Południowej Karoliny użył folii bąbelkowej jako narzędzia zbrodni. Owinął nią głowę i szyję ofiary folią pęcherzykową i zacisnął. Został skazany na 45 lat więzienia.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy