Azjatyckie kierunki egzotycznych podróży – gdzie warto pojechać w 2020 roku?

Azjatyckie kierunki egzotycznych podróży – gdzie warto pojechać w 2020 roku?

Azja jest ogromnym tyglem kulturowym. Łączy w sobie wiele narodów, kultur i religii, ale również przepych architektoniczny w postaci onieśmielających wręcz budowli, z prostotą wynikającą z przestrzegania zasad religijnych,

Chiny – urzekające Państwo Środka 

Przygodę z Chinami rozpoczynamy w Pekinie, stanowiącym centrum kulturalne i gospodarcze kraju. Jest to miasto będące sercem Chin, od tysiącleci pełni istotną rolę historyczno-symboliczną. To właśnie tutaj osiadł cesarz wraz ze swoim dworem i stad przewodził swojemu ludowi. Zobaczycie tu ogromną ilość przepysznie wykonanych budowli, posiadających misterne i precyzyjne zdobienia. Zachwycą Was świątynie, muzea oraz pałace otoczone wypielęgnowanymi ogrodami, pełnymi egzotycznej roślinności. Warto udać się na zwiedzanie Zakazanego Miasta raz Świątyni Nieba.

Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Chin bez zwiedzenia Wielkiego Muru. To znak rozpoznawczy tego kraju. Mur ciągnie się na imponującej długości 2400 kilometrów a historia jego początków sięga III wieku p.n.e. W trakcie podziwiania tej kunsztownej budowli będziecie mogli wysłuchać od przewodnika wieli interesujących opowieści z nią związanych. Odwiedzicie również miejsce pochówku doczesnych szczątków cesarzy z dynastii Ming, a także prowadzącą do niej Świętą Drogę, której strzegą wyobrażenia ludzkich i zwierzęcych postaci.

Kolejnym etapem tej wspaniałej wyprawy będzie Pingayo, czyli klasyczne chińskie miasteczko, w dużej mierze nawiązujące stylem architektonicznym do tych preferowanych w dynastii Ming i Qing. Tutaj czas nieco zwolnił, toczy się swoim spokojnym rytmem. Wieczorem warto udać się tutaj na targ, aby zakupić lokalne przysmaki bądź rękodzieło.

Udamy się także do Xi’an, czyli do pierwszej stolicy Chin, gdzie swój początek brał słynny Jedwabny Szlak. Obecnie miasto przypomina barwną kartę historii, na której czas namalował kolejne znaki.

Kliknij i zobacz ofertę wycieczki do Chin →  https://planetescape.pl/kraj/chiny/

Nepal – widoki zapierające dech w piersiach

Nepal powita Was niezwykle gwarnie. Rozpoczniecie swą podróż w Katmandu, miasta, którego powstanie datowane jest na czasy przed naszą erą. Gwar panujący w Kathmandu można pokochać albo znienawidzić, jednakże warto go doświadczyć na własnej skórze. Zwłaszcza, gdy zderzy się on z widokami otaczającymi miasto. Himalaje dzięki swemu wyniosłemu, surowemu pięknu równoważą miejski chaos i budzą w obserwatorach niesamowite uczucia. Podczas wycieczek z przewodnikiem zwiedzicie Kathmandu oraz Dolinę Kathmandu. Podczas wędrówki po Dolinie odwiedzicie także Patan, miasto znajdujące się nieopodal stolicy. Szczególną uwagę przykuwa Durbar Square, będący centrum starego miasta. Wokół niego skupiają się najbardziej wartościowe zabytki architektoniczne miasta. Punktem obowiązkowym jest także Boudhanath Stupa, czyli jedna z najważniejszych, buddyjskich świątyń na świecie. Ważnym punktem w planie podróży po Nepalu jest Bhaktpur, jedna z dawniejszych stolic państwa, cechująca się świetnymi zabytkami i klimatem wyciszenia i spokoju.

Nepal to nie lada gratka dla fanów trekkingu. Szczególnie polecamy Royal Trek, zawdzięczającą nazwę księciu Karolowi. Jest to jedna z krótszych tras, zapewnia jednak wspaniałe widoki, cięgnie się bowiem u podnóży Annapurny, przy okazji dając możliwość podziwiania życia żyjących tu plemion.

Kliknij i zobacz ofertę wycieczki do Nepalu →  https://planetescape.pl/kraj/nepal/

Bhutan i Indie – smak orientu

Indie są miejscem wyjątkowym i bardzo zróżnicowanym. Właśnie, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób o bardzo różnych oczekiwaniach. Dają możliwość zetknięcia się z bogactwem kulturowym, intrygującą, niezwykle bogatą i złożoną historią. Ich dodatkowym atutem jest to, iż możecie tam podróżować właściwie przez cały rok, chociaż najlepiej celować jest w okres między październikiem a końcem marca. Jeżeli zaś marzy się Wam wyprawa w górzyste tereny Indii, rozważcie wyjazd między czerwcem a sierpniem.

Indie to także okazja do poznania nowej kultury i zwyczajów. Doskonałym pretekstem do zetknięcia się z mieszkańcami tego pięknego kraju są liczne targi, które pozwolą Wam sprawdzić umiejętność targowania się. Zetkniecie się też ze spacerującymi ulicami krowami, cieszącymi się dużym szacunkiem mieszkańców Indii. Będąc w Indiach idealnym miejscem na wypoczynek i na relaks są plaże Goa. Nie braknie tam drinków z palemką, słońca i błękitno-lazurowej wody. To też świetna okazja do uprawiania sportów wodnych.

Bhutan zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie brak zgiełku, spokój i brak tłumu turystów. To jedno z najmniej skomercjalizowanych turystycznie państw świata.  Wszystko to jest efektem polityki rządu Bhutanu, która przynosi również owoce w postaci właściwie zerowego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Nie bez powodu Bhutan jest również nazywany jednym z najbezpieczniejszych państw świata.

Wielobarwność smaków, kolorów i melodii, krajów które wymieniliśmy, może przyprawić o zawrót głowy. Nie traćcie jej jednak i po zapoznaniu się ze szczegółami ofert skontaktujcie się z nami. Pomożemy spełnić Wasze marzenia i podpowiemy, co jest najważniejsze w podróżowaniu, na co zwrócić szczególną uwagę.

Kliknij i zobacz ofertę wycieczki do Bhutanu i Indii → https://planetescape.pl/oferta/wycieczki-bhutan-i-indie/

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy