Gdzie warto kupować dekoracje świąteczne?

Gdzie warto kupować dekoracje świąteczne?

Co roku na Boże Narodzenie ubieramy choinkę i przystrajamy mieszkanie. Tradycja ta również ulega różnym trendom, dlatego nie zawsze ubiegłoroczne akcesoria świąteczne mogą pasować do aktualnie modnych. Oferta ozdób i dekoracji świątecznych jest jednak tak bogata, że z pewnością zaspokoi najbardziej wybredne gusty. Rzecz tylko w tym, żeby gadżety były dobrej jakości i w rozsądnych cenach. Gdzie można takie kupić?

Modnie i stylowo

Wiele sklepów, w tym internetowych, oferuje różne, bardzo piękne dekoracje świąteczne, z których produkcji Polska jest znana na całym świecie. Ręcznie malowane bombki choinkowe, stroiki i lampki kupują od nas odbiorcy nawet z najdalszych krajów. Odznaczają się one wysoką jakością, trwałością i estetycznym wykonaniem, dzięki czemu mogą służyć co najmniej przez kilka lat. Dekoracje świąteczne można kupić we wszystkich popularnych marketach i dyskontach.

Jeżeli preferujemy dekoracje minimalistyczne, możemy zdecydować się na styl skandynawski. Choinka w stylu scandi może być przystrojona np. w same lampki, bardzo drobne, z białym światłem. Takie właśnie lampki reklamuje aktualna promocyjna gazetka Pepco. Jest to łańcuch świetlny LED, składający się z 18 lampek z perełkami, całość o długości 200 cm, a kosztuje zaledwie 15 zł.

Osoby lubiące inspiracje leśne mogą postawić na ozdoby choinkowe i dekoracje w formie szyszek, liści bądź zwierząt leśnych w naturalnych, ciepłych kolorach. Wśród oferowanych przez Pepco dekoracji w tym stylu znajdziemy m.in. świece w kształcie choinki.

Wielu z nas skłania się ku dekoracjom rustykalnym, które przodują w świątecznej aranżacji wnętrz. Styl ten obfituje głównie w elementy z materiałów naturalnych – drewna, lnu, bambusa, itp. Nie wyklucza to jednak zastosowania ozdób w różnych odcieniach złota i czerwieni, które są tradycyjnymi kolorami świąt Bożego Narodzenia. Tego typu dekoracje reklamuje wydawana przez Leroy Merlin gazetka promocyjna.

Lampki choinkowe, świece i inne elementy dekoracyjne są stałą pozycją w ofercie świątecznej także innych sklepów z artykułami niespożywczymi, a wszystkie można znaleźć w jednym miejscu – w serwisie Gazetkomat.pl (np. gazetka Obi, Lidla, Biedronki, itp.).

Jak kupować dekoracje świąteczne

Przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Musimy określić, jaki budżet przeznaczyć na zakup świątecznych ozdób i dekoracji pamiętając, że cena nie powinna być jedynym kryterium zakupu, zwłaszcza w przypadku urządzeń elektrycznych. Dlatego nie warto kupować np. najtańszych lampek choinkowych u przygodnego handlarza na ulicy. Mogą dość szybko się zepsuć albo, co gorsza, spowodować zwarcie instalacji elektrycznej – nie są zatem bezpieczne. Warto wydać kilka złotych więcej, ale nabyć rzecz dobrej jakości, na gwarancji, z oznaczeniem producenta. Takie są do kupienia właśnie w marketach, a w listopadzie ceny znacznie spadają z okazji Black Friday, który w tym roku przypada 27 listopada.

Kupując ozdoby choinkowe i dekoracje do mieszkania najlepiej trzymać się kilku sprawdzonych zasad, aby z jednej strony nie przepłacić, a z drugiej – kupić dobre produkty:

  • Porównać ceny ze wszystkich gazetek w serwisie Gazetkomat.pl
  • Nie kupować rzeczy „na ilość”, a raczej skłaniać się ku mniejszej ilości, za to lepszej jakości. Być może za rok przyjdzie inna moda i nie warto kupować ozdób na zapas
  • Nie mieszać różnych stylów dekoracji i ozdób; wybrać jeden i skupić się na nim, aby mieszkanie nie przypominało jarmarcznego stoiska.

Zanim wybierzemy się na zakupy, przestudiujmy dokładnie wszystkie gazetki z serwisu i wypiszmy na kartce te oferty, które nas zainteresowały. W zaciszu domowym, kiedy nigdzie nie musimy się spieszyć, możemy spokojnie przygotować listę zakupów, a jednocześnie, na podstawie zdjęć w gazetkach, określić, które z ozdób i dekoracji będą najbardziej pasować do naszego wnętrza.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy