Jak wysłać paczkę?

Jak wysłać paczkę?

W dzisiejszych czasach wysyła się coraz mniej listów - wprost proporcjonalnie rośnie ilość wysyłanych paczek. Każdy ze zniecierpliwieniem czeka na kuriera lub biegnie do paczkomatu, aby odebrać przesyłkę i cieszyć się jej zawartością. Naprzeciw tym wszystkim potrzebom wychodzi firma InPost, oferująca dla swoich klientów szereg nowoczesnych usług, z których naprawdę warto korzystać. Jedną z nich są ekspresowe przesyłki kurierskie, które można nadać przez paczkomat lub bezpośrednio przez kuriera.Paczkomat – tanio, szybko i przyjemnie

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „firmy kurierskie łódź”, dodając InPost, aby pojawiła się strona firmy z jej ofertą. W zakładce „oferta dla ciebie” należy wybrać interesującą formę wysyłki paczki i przejść do realizacji nadania. Pierwszą możliwością jest paczkomat, z którego korzysta wiele osób decydujących się na przesyłki kurierskie. Jest to bardzo ciekawa usługa InPostu, pozwalająca na wysłanie paczki w wybranym przez siebie paczkomacie, znajdującym się blisko domu czy miejsca pracy lub szkoły. Dlatego wysyłanie paczki nie stanowi żadnego problemu i zajmuje dosłownie kilka minut. Korzystanie z takiej formy wysyłki to nie tylko oszczędność czasu, ale też pieniędzy. Przesyłki są tanie i nie uszczuplają znacznie naszego portfela. Usługa ta charakteryzuje się także tym, że daje gwarancję szybkiej dostawy i płynnej komunikacji. W 98 procentach adresat dostaje paczkę na drugi dzień po nadaniu, a o całej drodze, jaką ona pokonuje, jest na bieżąco informowany przez wiadomości e-mail i sms.

Jak nadać paczkę przez paczkomat?

To banalnie proste. Wystarczy dostęp do komputera, rejestracja na stronie Manager Paczek i gotowe. Do opłacenia paczki można użyć wirtualnej skarbonki, którą na bieżąco się uzupełnia, lub też zapłacić w paczkomacie (jeśli posiada opcję płatności kartą). Po zalogowaniu się na stronę wystarczy podać dane odbiorcy, aby wydrukować etykietę, która zostanie naklejona na przesyłkę i gotowe!
Teraz wystarczy udać się do najbliższego paczkomatu i zostawić paczkę w bezpiecznej skrytce, która się otworzy po wpisaniu kodu zabezpieczającego.
Oczywiście paczkę można też nadać bez dokonywania rejestracji. W tym przypadku należy całą transakcję załatwić bezpośrednio za pomocą paczkomatu, kierując się wskazówkami wyświetlanymi na czytelnym ekranie maszyny.

Zamów kuriera i przekaż mu paczkę

Dla tych, co wolą skorzystać z usług kurierskich bezpośrednio, istnieje ciekawa alternatywa, czyli możliwość zamówienia kuriera pod wskazany adres. Wystarczy dobrze przygotować paczkę do wysyłki, aby była bezpieczna i mogła dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o odpowiednim doborze opakowania – koperta, karton, skrzynka itd.. Ważne są także jego rozmiary, ponieważ nie powinno być dużego luzu między krawędzią opakowania, a znajdującym się w nim przedmiocie. Nie uniknie się jednak pustych miejsc, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć, np. wypełniając je folią bąbelkową czy styropianem. W opakowaniu powinny znaleźć się także przegrody i wypełnienia – na spodzie, na wierzchu i po bokach, aby przedmiot w paczce nie przemieszczał się.

Opcjonalnie paczkę można nadać w jednym z wielu punktów obsługi paczek POP. W każdym z ww. sposobów wysyłki procedura przebiega sprawnie i nie zabiera dużo czasu. Jest to wyjątkowo prosty i ekspresowy sposób na przesyłki kurierskie. Łódź, Kraków, Warszawa, czy każde inne duże miasto, które wypełnione jest po brzegi paczkomatami, dlatego nie ma najmniejszego problemu, by korzystać usług InPostu w każdym miejscu i o każdej porze. W małych miejscowościach także można korzystać z paczkomatów, choć jest ich mniej, to i tak paczki wysyła się bez problemu.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy