Poznaj wyjątkowe krajobrazy Chile.

Poznaj wyjątkowe krajobrazy Chile.

Chile zachwyca turystów swoją malowniczością i niezwykłymi krajobrazami. Wybierając się do Ameryki Południowej, koniecznie powinniśmy poświęcić swoją uwagę na zwiedzanie oraz podziwianie widoków, jakie oferuje nam ten kraj. Dzięki temu zyskamy szansę na przeżycie niezapomnianych chwil okraszonych piękną roślinnością i okazałymi zabytkami.

Pustynia Atakama

Jedną z atrakcji turystycznych Chile jest spękana od Słońca pustynia Atakama. Warto przebrnąć przez jej teren, by dotrzeć do jednej z lagun, jeziora Chaxa, zamieszkiwanego przez stada różowych flamingów. Na uwagę podróżnych zasługuje również miasteczko Toconao, będące przykładem typowego, pustynnego miasta. Przejeżdżając jego ulicami, zyskujemy szansę na ujrzenie warunków, z jakimi muszą sobie radzić osoby zamieszkujące suche, spieczone Słońcem tereny.

San Pedro de Atacama

Myślą o Chile nie możemy zapomnieć o jednym z najbardziej suchych miast na świecie. W San Pedro de Atacama na stałe mieszka zaledwie 5000 mieszkańców, jednak ich liczba ciągle rośnie ze względu na podróżujących turystów, studentów lub naukowców przybywających na wykopaliska archeologiczne. W mieście znajdziemy proste, jednokondygnacyjne budowle, dostosowane do suchego i gorącego klimatu. Uwagę turystów przykuwają dwie doliny. Pierwsza z nich – Dolina Księżycowa, zawdzięcza swoją nazwę testom kosmicznym. Firmy testują swoje wynalazki, które następnie z tych terenów wysyłają prosto w kosmos. Druga z nich o nazwie Doliny Śmierci przyciąga swoimi efektownymi formacjami skalnymi oraz grotami solnymi.

Santiago de Chile

Wybierając się na wycieczkę do Chile, nie możemy zrezygnować ze spaceru po mieście Santiago de Chile. Wsłuchując się w odgłosy rozmów, muzyki, przejeżdżających pojazdów oraz stoisk mamy wyjątkową możliwość zaznajomić się z prawdziwą, najbardziej rzeczywistą stroną Chile. Wchodzimy w realia jej mieszkańców, spacerujmy ich ulicami i zaczynamy podążać w podobnych do nich kierunkach. Przechodzimy obok placu Konstytucji, głównego pasażu Ahumada, gwarnego placu pełnego artystów Plaza de Armas, czy też najstarszego kolonialnego budynku Casa Colorada. Poznajemy kraj, jego kulturę i obyczaje w samym sercu Chile. To niezapomniane chwile, w otoczeniu barwnych krajobrazów, klimatycznej muzyki i zapachu lokalnych potraw. Jeśli już znajdziemy się w Santiago de Chile, warto wstąpić do jednej z tamtejszych, lokalnych restauracji i spróbować chilijskiego jedzenia.

Pacyfik

Wycieczka do Ameryki Południowej to także szansa na spędzenie czasu nad Oceanem Pacyficznym. Nie tylko zwiedzamy malowniczy kraj, ale i wypoczywamy w zupełnie różnym od naszego klimacie. W Chile warto zatrzymać się w mieście Valparaiso, przespacerować się jego stromymi uliczkami i wybrać się do portu, by skosztować świeżych produktów. Koniecznie musimy zwrócić uwagę na sklepiki oferujące zakup pamiątek.

Innym, równie atrakcyjnym miejsce jest Vina del Mar. W jej pobliżu znajdują się ekskluzywne, eleganckie kurorty, w których turyści wynajmują swoje własne, prywatne plaże, spacerują wśród obfitych i przystrzyżonych ogrodów i zamieszkują w bogatych rezydencjach. Warto również wybrać się restauracji z widokiem na Pacyfik, w której spróbujemy chilijskich przysmaków, m.in. ryb i owoców morza. Po sytym posiłku warto popływać w oceanie i nacieszyć się jego ciepłem.

Aconcagua

Zainteresowaniem turystów cieszy się również dolina Aconcagua, znajdująca się w pobliżu najwyższego szczytu Ameryki Południowej. Przejeżdżając przez nią, widzimy wyjątkowe plantacje pomarańczy, awokado, migdałowców, brzoskwiń, oliwek i winorośli. To piękne, malownicze rejony Chile, dla których wielu podróżujących przemierza setki kilometrów. Widać z nich ośnieżone Andy, które kontrastują ze słonecznymi widokami i obfitującymi plantacjami.

Bardzo często wycieczki do Chile łączą się z podróżą do innych, równie wyjątkowych krajów Ameryki Południowej. W celu uzyskania dokładnych, potrzebnych nam informacji warto zajrzeć na stronę biura podróży https://logostour.pl/kraje/chile i dowiedzieć się, z jakich atrakcji możemy skorzystać. Być może w trakcie trwania jednej podróży uda się nam zwiedzić kilka krajów, o których od dawna marzyliśmy?

Wyjątkowa podróż

Podróż do Chile to szansa na przeżycie niezapomnianych chwil. Zagłębiamy się w kulturę, obyczaje, historię i realia życia osób z innego kontynentu. Chłoniemy jego malowniczość, różnorodność oraz obraz codzienności mieszkańców. Możemy spróbować lokalnych potraw, przespacerować się uliczkami największych miast w kraju, podziwiać założenia architektoniczne i wybrać się na plażę nad Pacyfikiem. Wycieczka do Chile to nie tylko chwilowa zmiana miejsca, w którym pracujemy i żyjemy, ale i szansa na regenerację swoich sił i aktywny wypoczynek w otoczeniu malowniczych krajobrazów Ameryki Południowej. Wybierz się w podróż i przekonaj się, jak wiele piękna skrywa w sobie natura i kultury na świecie. To szansa na poznanie nowych osób, zwiedzenie ważnych zabytków i obcowanie z różnorodnością mieszkańców.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy