Piknik Edukacyjny na półmetku kampanii społecznej „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”

Piknik Edukacyjny na półmetku kampanii społecznej „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”

Piknik edukacyjny na Rynku Manufaktury był wielkim świętem tych, którzy wciąż chcą się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Firmy szkoleniowe przedstawiły swoją ofertę, prezentując najpopularniejsze i najbardziej interesujące szkolenia ze swojego portfolio, a wszyscy chętni mogli „dotknąć i posmakować” usług rozwojowych.

Piknik Edukacyjny, który miał miejsce 28 września,  to jedno z wielu wydarzeń odbywających się w całej Polsce w ramach kampanii społecznej „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”. Przez cały miesiąc, od 15 września do 15 października 2019 roku, w całej Polsce odbędzie się ponad 200 wydarzeń stacjonarnych oraz online: warsztaty, dni otwarte, spotkania, pikniki edukacyjne, happeningi i wycieczki, treningi plenerowe, pokazy, konferencje i seminaria, konkursy, webinaria itp. – wszystko po to, by przekonać dorosłych Polaków, że warto kształcić się przez całe życie.

- Inicjatorzy kampanii chcą pokazać różnorodne możliwości rozwijania się - wielość form, miejsc, tematów i sposobów, które można wykorzystać, by nieustannie się uczyć. Jest przecież tyle ciekawych rzeczy do poznania, informacji i umiejętności przydatnych w życiu zawodowym czy społecznym – w pobliskiej bibliotece, na uczelni, w Internecie, w firmie szkoleniowej lub na konferencji. My postanowiliśmy wyjść z naszym przekazem „do ludzi”, stąd pomysł na organizację pikniku w jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w Łodzi – centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym Manufaktura - mówi Beata Obraniak z HRP, koordynator regionalny kampanii na terenie województwa łódzkiego.

Od redukcji stresu po kawę

W namiocie „warsztatowym” wiele się działo. Fundacja ITFF zaproponowała uczestnikom podróż w głąb hollywoodzkich opowieści, by nauczać się ciekawie prezentować dowolną historię. Wymogi pokazowego egzaminu Cambridge zaprezentowała szkoła językowa British Centre. Sposoby na obniżenie złego stresu zademonstrowała Fundacja Jedność – joga śmiechu wzbudziła żywiołowe reakcje uczestników warsztatu.

Przez cały dzień wszyscy chętni i odważni mogli zmierzyć się z ulubionym manewrem kierowców i kursantów – słynnym „rękawem”, czyli jazdą po łuku. Na szczęście można było liczyć na podpowiedzi i patenty instruktorów szkoły jazdy Driver.

Dużym powodzeniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone na stoisku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Na fantomie, pod okiem doświadczonego ratownika medycznego, nawet dzieci uczyły się poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Na wszystkich uczestników warsztatów czekała pyszna i aromatyczna kawa serwowana wprost z roweru przez Bike Cafe.

Do pracy i dla przyjemności

Równie ciekawie prezentowały się stoiska wystawowe. Firmy szkoleniowe przedstawiły swoją ofertę, pokazując najpopularniejsze i najbardziej interesujące kursy lub szkolenia ze swojego portfolio. Centrum Ruchu Olimpijka przybliżało szkolenia adresowane do przyszłych Trenerów Personalnych, Medycznych Trenerów Personalnych oraz Instruktorów Fitness. Usługi szkoleniowe – nie tylko dla branży beauty – promowała Senses Clinic. O zaletach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji opowiadali przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych. Szeroką ofertę edukacyjną upowszechniała Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi czy Centrum Nauki i Biznesu ŻAK.

Urządzenia transportu bliskiego już nie mają tajemnic przed uczestnikami pikniku – wszystko dzięki kompetentnej i pogodnej obsłudze wózka widłowego z Centrum Szkoleń BHP Bartosz Korsak.

Na miłośników kultury czekały przedstawicielki Fundacji Kamila  Maćkowiaka, z którymi można było porozmawiać nie tylko o aktualnych spektaklach i planach artystycznych, ale także o najnowszym autorskim wydawnictwie fundacji – „Kulturalniku”.

Nie zawsze edukacja formalna i nieformalna jest bezpłatna, dlatego specjaliści z HRP i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego wskazywali źródła finansowania.

- Rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy  i przekonywaliśmy, że warto się uczyć, nie tylko na potrzeby aktualnej lub przyszłej pracy, ale także po to, by zaspokoić ciekawość świata, rozwijać się i w pełni funkcjonować w stale zmieniającym się społeczeństwie. Aktualizowana wiedza i umiejętności są podstawami sukcesu zawodowego, ale nauka również otwiera horyzonty, daje pewność siebie, pozwala poznać nowych ludzi i nawiązać wartościowe relacje – podsumowuje Piknik Edukacyjny Beata Obraniak.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy