Przegląd najpopularniejszych certyfikatów językowych – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Przegląd najpopularniejszych certyfikatów językowych – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Język angielski jest przydatny nie tylko podczas zagranicznych podróży, ale także na studiach i w pracy. Wiele firm chce obecnie zatrudniać osoby, które biegle posługują się tym językiem. W CV najczęściej więc szukają informacji o zdanych egzaminach i certyfikatach.

Certificate in Advanced English

CAE to bez wątpienia jeden z popularniejszych egzaminów językowych. Potwierdza on znajomość angielskiego na poziomie C1, czyli zaawansowanym. Do testu może podejść osoba, która bardzo dobrze zna gramatykę oraz zwroty i słówka w obcym języku. W związku z tym, że egzamin składa się z kilku części, dokładnie sprawdza on zdobytą wcześniej wiedzę. Jeśli zdecydujemy się na ten test, czeka na nas słuchanie, czytanie, mówienie i oczywiście pisanie. Zdobycie certyfikatu nie jest więc proste, ale na pewno przynosi wiele korzyści. Certyfikaty Cambridge English są uznawane na całym świecie, a co najważniejsze, otrzymujemy je bezterminowo.

Angielski biznesowy

Inne popularne certyfikaty językowe to na przykład Test of English International Communication. Odnosi się on jednak stricte do angielskiego biznesowego. Sprawdza znajomość języka używanego na co dzień podczas pracy. Aby uzyskać pozytywny wynik, należy doskonale poradzić sobie z zadaniami z gramatyki, czytania i słuchania. Minusem tego certyfikatu jest jego ważność. Dokument ma moc jedynie przez dwa lata.

Jeśli zależy nam na dokumencie bezterminowym, możemy zdawać wspomniany już Certificate in Advanced English lub London Chamber of Commerce & Industry. Jest to dość trudny test, w którym znajdziemy zagadnienia z wielu różnych dziedzin, także tych specjalistycznych. Jest uznawany przez wiele instytucji i przedsiębiorstw, dlatego też osoby, które wiążą swoją przyszłość z międzynarodowym biznesem często go wybierają.

Niezależnie od tego, jaki egzamin wybierzemy musimy się do niego odpowiednio przygotować. Najbezpieczniejszą opcją jest wybór kursu, który swój program dostosowuje do wybranych przez nas testów. W zależności od stopnia naszej wiedzy, powinniśmy rozpocząć naukę nawet kilka miesięcy przed wyznaczoną datą egzaminu.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy