Jak podejść do treningu dzieci?

Jak podejść do treningu dzieci?

To niesamowite jak wielką i obszerną dziedziną jest psychologia sportu Książka, która byłaby w stanie ją opisać, musiałaby zająć całą bibliotekę! Jednym z najciekawszych zagadnień w tej dziedzinie jest to, jaki sposób podejścia do treningu dzieci jest najbardziej właściwy i tym zajmiemy się w tym artykule.

 

Czy tylko aspekty fizyczne są ważne?   

 

Motywacja to chęć osiągnięcia celu, a to jest niezbędnym i integralnym aspektem każdej dyscypliny sportowej. Sportowcy mogą być motywowani do wygrania turnieju, do dobrej gry lub do doskonalenia swoich umiejętności – do czegokolwiek, jeśli to działa. Dobra motywacja pozwala przezwyciężyć własne słabości, dlatego ma nie mniejsze znaczenie niż same umiejętności fizyczne w czasie treningu, tym bardziej, jeśli mowa o młodych sportowcach, którzy dopiero zaczynają poznawać związane z tym światem sportu prawidła.

Motywacja to zdolność do osiągnięcia celu, ale też i entuzjazmu. Motywacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu w sporcie. Wielu najlepszych sportowców przypisuje swój sukces w sporcie właśnie wysokiej motywacji i ciągłemu zaangażowaniu.

 

Motywacja przez zabawę

 

Pierwszym krokiem do poprawy motywacji wśród młodych sportowców jest poznanie ich motywacji. Jako ich trener musisz także zrozumieć, co powoduje, że tracą motywację i chcą zrezygnować.

Dzieci zmotywowane są zwykle tym, że uwielbiają bawić się, ćwiczyć i konkurować. Chcą wygrać, a nienawidzą przegrywać oraz zwykle mają naprawdę wysokie oczekiwania dotyczące ich wydajności. Jeśli motywacja będzie wdrażana przez zabawę - są oddane swojemu sportowi i pozostają w niego zaangażowane, nawet w przypadku wyzwań.

Istnieją różne sposoby na zmotywowanie dziecka do sportu bez natarczywości, a zabawa jest właśnie najlepszym z nich. To wymaga nieco więcej powściągliwości i nieco więcej pracy, ale pomoże Ci utrzymać łatwiejsze relacje z młodym sportowcem. Aby poznać, co motywuje każdego dziecko, po prosu zadaj właściwe pytanie po ćwiczeniach lub grach. Możesz zapytać, jak poszło i co myśli o swojej grze.

Takie podejście wskazuje, że zależy Ci na tym, by dowiedzieć sobie co myślą i jak sobie radzą. Zbyt wiele pytań może sprawić, że poczują się, jakbyś wywierał na nich presję.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy