Sylwester w Łodzi – przegląd najciekawszych pomysłów na powitanie 2020 roku

Sylwester w Łodzi – przegląd najciekawszych pomysłów na powitanie 2020 roku


Nie musisz wyjeżdżać z miasta, żeby spędzić niezapomnianego Sylwestra. W tym roku Łódź oferuje mnóstwo atrakcji, z których każdy może znaleźć coś, co trafi w jego gust. Nie zabraknie wydarzeń dla miłośników hucznych imprez ani dla tych, którzy szukają niestandardowego sposobu na spędzenie sylwestrowej nocy. Znalazły się też atrakcje dla dzieci! Zobaczcie, co dla Was znaleźliśmy:

Niech żyje party!

Na początek nie może zabraknąć klasyki sylwestrowych przyjęć. Ta jedna noc w roku to wciąż dla większości z nas symbol tańca, zabawy w gronie najbliższych i dobrego jedzenia. Łódzkie kluby i restauracje przygotowały bogaty wybór imprez:

 • Scenografia i impreza w klimacie Jamesa Bonda. Potrwa od 19:30 do białego rana. Cena: 777 zł za parę. Więcej informacji: tutaj.
 • Dla fanów pysznego jedzenia i designu Sylwester w Przerwie. Start o 20:00. Cena: 320 zł za osobę w opcji z open bar. Więcej informacji: tutaj.
 • Bal w Farina Bianco. Start o 19:45. Cena: 375 zł za osobę. Więcej informacji: tutaj.
 • Sylwester z szantami w Starej Szkutni. Start: 21:00. Cena: 150 zł za osobę. Więcej informacji: tutaj.
 • Sylwestrowa Domówka w Iron Horse. Start: 21:00. Cena: b.d. Więcej informacji: tutaj.
 • Bal w klubie Antrakt. Start: 20:00. Cena: 200 zł za osobę. Więcej informacji: tutaj.
 • “Kiedyś to było!” w Żarty Żartami. Start: 20:00. Cena: 170 zł za osobę (z gwarancją miejsca siedzącego). Więcej informacji: tutaj.

 

Tanecznym krokiem w Nowy Rok!

Jeśli uwielbiacie tańczyć, te dwie propozycje z pewnością przypadną Wam do gustu. Saturday Night Fever – sylwestrowa noc w rytmie Disco z lat 70. Organizatorzy zapowiadają klimat rodem z Gorączki sobotniej nocy oraz występy profesjonalnych tancerzy i solistów z teatru muzycznego. Start: 20:00. Cena: 990 zł / para. Więcej informacji: tutaj

W Studio Tańca Jankowski odbędzie się bal w rytmach latynoskich i nie tylko – impreza obejmie trzy sceny: sensual, latino oraz taneczne przeboje. Start: 20:30. Cena: Do 15 listopada: 110 zł / osoba, po 15 listopada: 130 zł / osoba. Więcej informacji: tutaj.

 Dla tych, którzy wolą taniec oglądać, w Teatrze Tańca V6 odbędzie się spektakl „Never-ending story” z hitami lat 80. i 90. Start: 18:00 lub 20:30. Czas trwania: 70 minut. Cena: 110 zł / osoba. Więcej informacji: tutaj.

 

Rozrywka niejedno ma imię!

Ci, którzy poszukują alternatywy dla głośnych imprez sylwestrowych, a jednocześnie kochają kino, mają możliwość przeżyć najlepszy wieczór filmowy w roku 2019! W hotelu Stare Kino Czekają na Was dwa dedykowane seanse w kameralnej sali kinowej – „Mężczyźni wolą blondynki” oraz „Wielki Gatsby”. Będą również filmowe drinki i muzyka tematyczna w barze. Start: 18:30. Cena: od 659 zł za noc w pokoju 2-osobowym.  Więcej informacji: tutaj.

Na filmową noc zaprasza także Kino Charlie, gdzie odbędzie się  Sylwester Oscarowych Premier Filmowych 2019/2020. Planowane są minimum trzy pokazy przedpremierowe. Start: 20:00. Do 26 grudnia cena za osobę: 200 zł. Od 27 grudnia: 270 zł za osobę. Więcej informacji: tutaj.

Dla fanów gier i rywalizacji kręgielnia Król Kul w Sukcesji organizuje Sylwestra z bowlingiem i bilardem. Start: b.d. Cena: 299 zł / osobę do końca listopada, później 325 zł. Więcej informacji: tutaj.

 

Sylwester w teatrze

Łódzkie teatry postarały się o duży wybór dla miłośników kultury. Jeśli nigdy nie spędziliście sylwestrowej nocy w teatrze, to jeszcze możecie tego wypróbować! Wybraliśmy dla Was najciekawsze spektakle:

 • Spektakl „Niezapomniane melodie Wiednia” przeniesie widzów do XIX i XX-wiecznego Wiednia w Teatrze DOM przy Piotrkowskiej 143. Start: 19:00. Cena: od 120 zł. Czas trwania: b.d. Więcej informacji: tutaj.
 • Teatr Muzyczny przygotował unikatowy koncert w reżyserii Zbigniewa Maciasa. Do nowego roku przeniosą Was utwory Johanna Straussa, Henryka Warsa, Gorana Bregovica, czy Ernesto Lecuony – przy akompaniamencie chóru, orkiestry i baletu. Sprzedaż biletów jeszcze trwa, ale zostało ich już niewiele! Start: 21:00. Ceny biletów w zależności od strefy – od 150 zł. Czas trwania imprezy: do godziny 1:00. Więcej informacji: tutaj.
 • Teatr Arlekin i „Sylwester Z IMPRO ATAK” – improwizowana komedia romantyczna. Start: 22:00. Cena: 200 zł za osobę. Czas trwania: 70 minut. Więcej informacji: tutaj.
 • Wieczór sylwestrowy z „Szalonymi nożyczkami” w Teatrze Powszechnym. Start: 20:00. Cena biletów: od 190 zł. Więcej informacji: tutaj.
 • Operowo-baletowe show w Teatrze Wielkim – unikatowa odsłona najsłynniejszych przebojów opery i musicalu. Więcej informacji: tutaj.
 • Grohman Orchestra „Kochajmy” – koncert w Filharmonii Łódzkiej. Start: 19:00. Cena: od 141 zł za osobę. Więcej informacji: tutaj.
 • Spektakl „Wykapany zięć” w Teatrze Powszechnym. Start: 16:00. Cena: od 40 zł za osobę. Więcej informacji: tutaj.

 

Sylwester dla dzieci

W Łodzi znajdzie się też coś dla najmłodszych. Wybraliśmy dwa przyjęcia, na których Wasze pociechy na pewno nie będą się nudzić.

W Alfa Laser Game odbędzie się sylwestrowa noc gier laserowych, zagadek i zabaw z prawdziwym biwakiem na terenie obiektu. Co ciekawe, istnieje opcja podwiezienia dziecka do domu po zakończeniu imprezy! Start: 18:00. Cena: 210 zł za osobę. Zakończenie: ok. 9:00 następnego dnia. Więcej informacji: tutaj.

Druga propozycja to Bajkowy Sylwester z Teatrem Arlekin. W planie atrakcji znalazło się przedstawienie „O dwóch takich co ukradli księżyc”, zabawy z aktorami, animacje teatralne oraz sylwestrowe tańce. Start: 18:00. Cena: 60 zł. Przewidywane zakończenie: 21:45. Więcej informacji: tutaj.

Trzecia impreza dedykowana najmłodszym to niezapomniana zabawa pod okiem doświadczonych animatorów w Piaskownicy. Organizatorzy zaplanowali konkursy, mini disco, sztuczne ognie oraz słodki poczęstunek. Zabawa potrwa od 15:00 do 17:00. Cena: b.d. Więcej informacji: tutaj.

Coś dla aktywnych

Na deser dokładamy do listy wydarzenie, w którym możecie wziąć udział przed planowaną imprezą sylwestrową.

Ci którzy chcą ostatni dzień roku spędzić aktywnie albo w poprzednim postanowili sobie, że będą biegać – nic straconego! XXV Bieg Sylwestrowy wokół Kompleksu Leśnego Łódź Arturówek to wydarzenie, które z pewnością stanie się niezwykłym wspomnieniem z 2019 roku. Bieg młodzieżowy odbędzie się o 10:30, bieg główny o 11:30, a wręczenie nagród zaplanowane jest na godzinę 13:00. Cena biegu głównego: do 22 grudnia – 40 zł, w dniu biegu: 60 zł. Zapisów możecie dokonać tutaj.

 

 

 

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy