Studia po angielsku – czy warto? Sprawdź, co zyskasz, wybierając studia w języku obcym!

Studia po angielsku – czy warto? Sprawdź, co zyskasz, wybierając studia w języku obcym!

Koniec szkoły średniej i początek studiów to ważny etap w życiu każdego młodego człowieka. Decyzja o dalszych szczeblach edukacji jest bardzo istotna, ponieważ będzie miała realny wpływ na późniejszą karierę zawodową. Wybór konkretnej uczelni i kierunku nie należy do łatwych, szczególnie w tak młodym wieku. Aby nie żałować podjętej decyzji, przy planowaniu przyszłości warto wziąć pod uwagę nie tylko własne zainteresowania i predyspozycje, ale też perspektywy rynku pracy. Okazuje się, że niektóre specjalności są bardziej, a inne mniej przyszłościowe i opłacalne. Coraz większym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych maturzystów cieszą się na przykład studia prowadzone w języku obcym. Jakie zalety oferują? Dla kogo są przeznaczone? Jak się na nie dostać? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

Jaka jest przewaga studiów po angielsku?

Kandydaci na studia pierwszego stopnia wybierają kierunki obcojęzyczne (najczęściej po angielsku) z wielu powodów. Nauka w tym języku jest jednym ze sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, a równocześnie świetną okazją do treningu własnych kompetencji lingwistycznych. Studiując po angielsku, możesz w międzyczasie uczyć się też innych, dodatkowych języków. Kolejna zaleta – programy nauczania są skonstruowane tak, abyś zdobywał wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia pracy w wybranym zawodzie. Z dyplomem ukończenia studiów anglojęzycznych masz szansę na zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Na zdobywanie wykształcenia w języku angielskim bardzo często decydują się osoby, planujące wyjechać i pracować w innym kraju. Niewątpliwym plusem studiowania po angielsku jest możliwość zdobycia międzynarodowych kontaktów, które mogą przydać się w przyszłości.

Dla kogo studia w języku angielskim?

Studia prowadzone w języku angielskim to świetny wybór zarówno dla osób, pragnących wraz z dyplomem posiąść umiejętności językowe w danej dziedzinie, jak i dla obcokrajowców chcących zdobywać wykształcenie w Polsce. Takie studia to ogromna szansa dla każdego, kto chce stać się bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Uczelnie prowadzące naukę w języku angielskim dają możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów, dzięki którym jeszcze bardziej podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe.

Co trzeba zrobić, aby dostać się na studia w języku angielskim?

Warunkiem dostania się na studia prowadzone w języku angielskim jest oczywiście pomyślne przejście procesu rekrutacji. Podstawą ubiegania się o przyjęcie na studia I stopnia są wyniki egzaminu maturalnego. Warto zatem dowiedzieć się wcześniej, jakie przedmioty będą wymagane na dany kierunek. Standardowym warunkiem jest również znajomość języka obcego. Wiele osób obawia się podjęcia studiów anglojęzycznych, ponieważ sądzi, że aby się na nie dostać, trzeba perfekcyjnie mówić po angielsku. Nic bardziej mylnego! Aby rozważyć podjęcie studiów po angielsku, wystarczy znajomość tego języka na poziomie B1/B2.

Ciekawe kierunki, które możesz studiować po angielsku

Jeśli chcesz studiować w języku obcym, to wcale nie musisz wyjeżdżać z Polski. Opcję studiów anglojęzycznych oferuje wiele polskich uczelni, m.in. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W zależności od zainteresowań możesz wybierać chociażby między studiami informatycznymi (np. Applied Informatics) czy studiami z zakresu finansów i rachunkowości (np. Global Finance and Accounting). Bardzo ciekawym kierunkiem jest też Modern Business Management, interdyscyplinarne studia pozwalające zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego rozumienia wyzwań współczesnej gospodarki i kierowania biznesem w kontekście międzynarodowym.

Pełna oferta dydaktyczna uczelni znajduje się na stronie https://studiuj.uek.krakow.pl/. Oczywiście nie jesteśmy w stanie ze stuprocentową pewnością przewidzieć, jakie możliwości zatrudnienia pojawią się, a jakie znikną za kilka lat. Dlatego podejmując decyzję o wyborze kierunku najlepiej bazować na zapotrzebowaniu i prognozach rynku pracy.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy