Wino różowe – delikatne i lekkie w smaku

Wino różowe – delikatne i lekkie w smaku

Wino różowe powstaje z ciemnych winogron, a jego barwa zależna jest od szczepów, jakie zostaną wykorzystane podczas produkcji – na intensywność koloru różowego ma również wpływ proces winifikacji. Lekki charakter wina tego typu sprawia, iż bardzo często jest ono alternatywą dla wina białego czy czerwonego.

Wino różowe powstaje z ciemnych winogron, a jego barwa zależna jest od szczepów, jakie zostaną wykorzystane podczas produkcji – na intensywność koloru różowego ma również wpływ proces winifikacji. Lekki charakter wina tego typu sprawia, iż bardzo często jest ono alternatywą dla wina białego czy czerwonego. Mniej wyrazisty oraz delikatny smak to największa zaleta tego rodzaju trunku.

Wino różowe – do jakich potraw?

Wino różowe towarzyszyć nam może podczas wielu okazji. Doskonale sprawdzi się w trakcie kameralnych kolacji we dwoje, uroczystych przyjęć, celebracji ważnych wydarzeń czy rodzinnej kolacji. Trunek ten jest niezwykle uniwersalny, bowiem podawany może być z wieloma daniami czy przekąskami.

Wytrawną butelkę połączyć możemy z sałatkami, grillowaną rybą i cielęciną, tuńczykiem, sushi, chłodnikiem, pomidorami z bazylią i mozzarellą czy kanapkami. Wino różowe o delikatnym smaku jest doskonałym towarzyszem sałatek ziemniaczanych, z kurczaka i tuńczyka, lasagne, taco, wędlin, orzeszków ziemnych, paluszków, popcornu czy chipsów. Oba rodzaje idealnie komponują się z kuchnią włoską oraz owocami. Wina różowe bardzo często serwowane są jako aperitif, bowiem skutecznie pobudzają apetyt. 

Przed podaniem alkoholu powinniśmy go odpowiednio schłodzić – wówczas dopiero poczujemy jego intensywny smak. Trunek tego typu jest lekki i orzeźwiający, idealnie sprawdzi się zatem latem.

Smak i aromat zależny od winnicy

W odróżnieniu od wina białego oraz czerwonego, wino o barwie różowej nie powinno być przechowywane dłużej niż dwa lata od produkcji. Smak i aromat wina różowego w dużej mierze zależy od miejsca wyprodukowania. Winnice ulokowane w różnych częściach świata bezpośrednio wpływają na intensywność trunku. Jest to ogromny atut, ponieważ duża różnorodność sprawia, iż każdy znajdzie idealną butelkę dla siebie – niezależnie od tego, czy jest doświadczonym koneserem, czy osobą okazjonalnie pijącą tego typu alkohol.

Wino różowe to idealny prezent dla miłośników wina. Smukła butelka o oryginalnym smaku, pochodząca ze słonecznej winnicy z najdalszego zakątka świata, na pewno zrobi wrażenie na osobie obdarowywanej. Sklep wina daje nam nieograniczone możliwości. Ogromny wybór doskonałych w smaku alkoholi przyprawić może o zawrót głowy. Warto wówczas skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy, który pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj wina różowego. W towarzystwie pięknej wstążki bądź ciekawej torebki butelka prezentować się będzie jeszcze okazalej. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy