Chirurgia stomatologiczna – możliwość uratowania zęba przed usunięciem

Chirurgia stomatologiczna – możliwość uratowania zęba przed usunięciem

Prawidłowa pielęgnacja zębów stałych pozwala na cieszenie się nimi jak najdłużej. Istotna jest zatem właściwa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Prawidłowa pielęgnacja zębów stałych pozwala na cieszenie się nimi jak najdłużej. Istotna jest zatem właściwa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli jednak stan naszego uzębienia pogorszy się, konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia. Chirurgia stomatologiczna umożliwia wykonanie skomplikowanych zabiegów, których celem jest przywrócenie właściwej równowagi w jamie ustnej.

Jakie zabiegi obejmuje chirurgia stomatologiczna?

O zęby należy dbać na każdym etapie naszego życia. Kształtują się one w młodym wieku, jeżeli zatem zaniedbane zostaną już w tym czasie, konsekwencje widoczną mogą być przez resztę naszego życia. Rodzice powinni udać się ze swoim dzieckiem na pierwszą wizytę wówczas, gdy w jamie ustnej zaczną pojawiać się pierwsze zęby. Zazwyczaj dzieje się to około 6 miesiąca życia. Natomiast w momencie, gdy dziecko posiada już wszystkie zęby mleczne, wizyta jest już konieczna – w wieku około 3 lat.

Tradycyjne wypełnianie ubytków w uzębieniu nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem. Przeprowadzane jest zatem stosunkowo często, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Bardziej skomplikowaną dziedziną jest chirurgia stomatologiczna Kraków. Opiera się ona na przeprowadzaniu zabiegów chirurgicznych, które są w pełni bezpieczne i możliwie bezbolesne. Chirurdzy stomatolodzy powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje, które umożliwiają im przeprowadzenie leczenia w sposób właściwy i profesjonalny. Dlatego istotne jest znalezienie gabinetu, który dysponować będzie wyszkolonymi specjalistami. Do najczęściej wykonywanych czynności należą: ekstrakcja, ekstrakcja skomplikowana, chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego, nacięcie ropnia, plastyka wierzchołka czy resekcja wierzchołka zęba.

W jakich sytuacjach wykonywane jest zdjęcie RTG zębów?

Chirurgia stomatologiczna jest szczególnie skomplikowaną dziedziną, dlatego też bardzo często przed rozpoczęciem leczenia wymagane jest wykonanie zdjęcia RTG. Rentgen zębów umożliwia dokładne ukazanie wnętrza jamy ustnej. Usługa ta zalecana jest również podczas leczenia stomatologicznego, ortodontycznego bądź protetycznego. Zdjęcie idealnie przedstawia zęby leczone kanałowo, wady zgryzu, stany zapalne, próchnicę, wypełnienia, stan kości czy zęby zatrzymane. Pracownia RTG Kraków powinna być wyposażona w specjalistyczny sprzęt, obsługiwany przez profesjonalny zespół pracowników. Istotne jest zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa.

Gabinety dentystyczne oferują nam obecnie wiele możliwości zabiegów – leczenie ortodontyczne, protetyczne, dziecięce czy wybielanie nakładkowe Kraków.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy