Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Pytamy specjalistę!

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Pytamy specjalistę!

Gładka skóra bez potrzeby nieustannej depilacji to marzenie wielu osób. Problem nadmiernego owłosienia, jak również męczące, nierzadko bolesne metody depilacji, sprawiły, że zaczęto rozglądać się za nowymi, lepszymi technikami kosmetologicznymi. Jedną z nich jest bijąca rekordy popularności depilacja laserowa. Zabieg ten zyskał sympatię także w Polsce. Czy jest bezpieczny? Na czym polega? Zapytaliśmy specjalistkę z serwisu AkademiaZdrowejSkory.pl.

Depilacja laserowa – czy boli? Na czym w ogóle polega zabieg?

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa to bezdotykowy i bezinwazyjny zabieg usuwania owłosienia w niemal każdej strefie ciała. Jest dedykowana zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Laser do depilacji nie uszkadza skóry, ale działa tylko na mieszki włosowe, ich redukcja powoduje trwały efekt. Czy depilacja laserowa boli? To pojęcie bardzo względne, klienci odczuwają miejscowo lekkie pieczenie lub szczypanie, jednak moim subiektywnym zdaniem nie ma porównania z bólem, jaki odczuwa się podczas np. depilacji woskiem. Nakierowanie lasera jest odczuwalne, natomiast krótkotrwała ekspozycja nie powoduje bólu – jeśli robi to wprawiony kosmetolog, nie ma obaw.

Depilacja laserowa – ile zabiegów zaplanować?

Jednym z mylnych przekonań jest to, że depilacja laserowa daje zadowalające, trwałe efekty już po jednym zabiegu. W rzeczywistości, by na zawsze usunąć włosy z danego sektora należy uczestniczyć w około 6 zabiegach. Dokładną liczbę określa nasz specjalista w oparciu o intensywność owłosienia oraz stopień redukcji. Więcej szczegółów na temat tego jak wygląda depilacja laserowa znajdziecie na AkademiaZdrowejSkory.pl.

 

Fot. Akademiazdrowejskory.pl - depilacja w Kaliszu

Mimo potrzeby uczestnictwa w kilku zabiegach, warto wiedzieć, że depilacja laserowa daje bardzo widoczne efekty już po pierwszej wizycie w salonie kosmetologicznym. Średnia redukcja owłosienia po pierwszym zabiegu to 40%, a zatem efekty depilacji laserowej są już wtedy nie tylko trwałe, ale też odczuwalne na ciele.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Jak każdy zabieg, ma ona krótką listę przeciwwskazań, między innymi dla osób, które są w trakcie przewlekłych chorób i kuracji, np. dermatologicznych. Jednakże w normalnych warunkach depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna, a działanie lasera na skórę nie wywołuje trwałych zmian. Na chwilę po zabiegu możemy jednak zauważyć miejscowe zaczerwienienie.

Depilacja laserowa – czy warto?

Metoda ta daje przede wszystkim trwałe efekty. Jest to zdecydowanie lepsza forma usuwania owłosienia niż zwykłe golenie lub depilacja woskowa. Trwale usunięte mieszki włosowe sprawiają, że skóra jest zawsze gładka, z opinii klientów AkademiaZdrowejSkory.pl wiemy, że to niebywale wygodne, oszczędza mnóstwo czasu i fatygi.

Coraz więcej salonów i punktów oferuje dziś zabieg depilacji laserowej. Przez to usługa stała się dostępna dla zdecydowanie większej liczby osób. Warto jednak porównać lokalnie ceny depilacji laserowej, bo mogą one sporo się różnić, można zarówno przepłacić, jak i naciąć się na wyjątkową „okazję”, co zawsze podwyższa ryzyko nieprofesjonalnej obsługi.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy