Czy istnieje skuteczny lek na nieestetyczne pajączki?

Czy istnieje skuteczny lek na nieestetyczne pajączki?

Pajączki na nogach to nic innego jak pękające naczynka. Niektórzy, aby się ich pozbyć, sięgają po specjalne preparaty – np. kremy, maści, a nawet tabletki. Aby pajączki naczyniowe nie pojawiły się na nogach, można stosować profilaktykę – unikać tytoniu, długiego opalania się oraz pracy stojącej. Jednak kiedy zauważysz takie szpecące zmiany naczyniowe na skórze, nie załamuj rąk. Mimo że same nie znikną, to istnieją skuteczne, zapewniające trwałe efekty sposoby na ich usunięcie. Dowiedz się, jak pozbyć się tych nieestetycznych, czerwonych lub fioletowych zmian.

Laserowe usuwanie naczynek – co to? Przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie pajączków to jeden ze sposobów na to, aby szybko i trwale pozbyć się zmian z twarzy, ale też z nóg czy z dekoltu.

Laserowe zamykanie naczynek polega na nakierowaniu na problematyczną zmianę wiązki światła. Jest ona absorbowana przez melaninę i oksyhemoglobinę. Dzięki temu promieniowanie laserowe powoduje koagulację oraz wywołuje stan zapalny. Wtedy uszkodzone naczynia zrastają się – efektem jest pozbycie się pajączków z łydek, ud lub z twarzy pacjenta.

Zabiegi zamykania naczynek przeprowadzane za pomocą lasera są bezbolesne i nie wymagają stosowania znieczulenia. Pacjent może odczuwać jedynie delikatny dyskomfort – lekkie mrowienie lub drętwienie. Ponadto zabieg jest dość krótki – trwa ok. 20 min.

Laseroterapia jest nieoceniona w usuwaniu pajączków, ale także większych zmian naczyniowych. Stosuje się ją np. u osób, u których występują rozległe zmiany typu port-wine stain.

Przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek

Warto, aby to lekarz ocenił, czy dana osoba może poddać się laserowemu usuwaniu naczynek. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu są:

  • okres ciąży i karmienia piersią;

  • choroby nowotworowe skóry, nerwica, depresja, choroby układu krążenia, naczyń, cukrzyca, choroby zakaźne, opryszczka;

  • stosowanie niektórych leków – antydepresantów, środków uspokajających, leków światłouczulających, retinoidów, ibuprofenu, naproksenu, ketoprofenu;

  • picie naparów z ziół - dziurawca, nagietka, skrzypu polnego, pokrzywy.

Oprócz tego zabiegu nie można wykonać na świeżej opaleniźnie.

Zamykanie naczyń Skleroterapia – kiedy się ją stosuje?

Zabieg skleroterapii jest nieco bardziej inwazyjny, ale również bezbolesny i niewymagający zastosowania znieczulenia. Po jego przeprowadzeniu teleangiektazje – czyli poszerzone cienkie naczynia włosowate, grubsze żyły - przestają być problemem.

Usuwanie pajączków na nogach, żylaków, zmian na twarzy, wargach, teleangiektazji na całym ciele – to właśnie w tych przypadkach pacjentom, szukającym odpowiedniej metody leczenia, zaleca się skleroterapię. Zabieg te polega na wprowadzeniu do naczyń krwionośny specjalnych preparatów, które je obkurczają. Po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji i można powrócić do codziennej aktywności.

Skleroterapia – przeciwwskazania

W przypadku wątpliwości, czy zabieg ten może być przeprowadzony u danej osoby, konieczna jest konsultacja lekarska. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są:

  • niektóre choroby skóry – np. bielactwo;

  • ciąża, świeża opalenizna;

  • stosowanie samoopalaczy, leków, ziół światłouczulającyh, B-karotenu i kremów z retinolem.

Kiedy można w pełni ocenić efekty zabiegów?

Po zabiegu laseroterapii nie jest konieczna rekonwalescencja, jednak na jego efekty trzeba nieco poczekać. Naczynka na nogach znikają po ok. 8 tygodniach, natomiast z twarzy już po ok. 2 tygodniach od jego wykonania. Specjalista, który przeprowadza zabieg, ocenia także, ile wizyt w gabinecie będzie potrzebnych, aby pozbyć się nieestetycznych zmian. Zwykle potrzebne są przynajmniej trzy zabiegi.

Natomiast pierwsze efekty skleroterapii są widoczne po dwóch tygodniach. Jednak jeśli zabieg był przeprowadzany na dużej żyle, na jego rezultaty będzie trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.

Masz rozszerzone naczynka? Odwiedź Velvet Clinic

Zgłaszając się do Velvet Clinic, możesz być pewien, że zespół lekarzy i kosmetologów doradzi, czy w Twoim przypadku sprawdzi się laserowe zamykanie naczynek, czy skleroterapia. Zostaniesz też poinstruowany, w jaki sposób pielęgnować skórę ze skłonnością do pękania naczynek. Ponadto specjaliści z kliniki pracują na nowoczesnym, certyfikowanym sprzęcie – dlatego wykonywane tam zabiegi zapewniają maksymalnie satysfakcjonujące efekty.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy