Czy stres zawsze jest zjawiskiem negatywnym?

Czy stres zawsze jest zjawiskiem negatywnym?

Funkcjonując w społeczeństwie jesteśmy ciągle narażeni na stresujące sytuacje. Korki, terminy w pracy lub problemy osobiste mogą powodować silne napięcie nerwowe. Często zadajemy sobie pytanie, jak poradzić sobie ze stresem i czy jest w ogóle taka konieczność, ponieważ wielokrotnie stres może okazać się doskonałym motywatorem.

 

Jak poradzić sobie ze stresem w domu i pracy?
 

Najczęściej stresujemy się w miejscu swojej pracy bez względu na rodzaj jej wykonywania. Goniące nas terminy, nieprzyjemni klienci, wysokie oczekiwania szefa. Te czynniki znacząco wpływają na komfort naszej pracy oraz poziom stresu. Niekiedy jednak stres pomaga nam w mobilizacji i, np. w załatwieniu trudnych spraw lub przygotowaniu prezentacji, za którą nie mogliśmy się wcześniej zabrać. Jednak zbyt duża dawka stresu, może doprowadzić do obniżenia naszej efektywności w pracy lub nawet do depresji. Dlatego, gdy czujemy, że aktywność zawodowa zaczyna nas przytłaczać, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak poradzić sobie ze stresem w mojej sytuacji? Sposobów radzenia sobie ze stresem jest mnóstwo. Najlepszy zawsze będzie zależeć od indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Czasami dobrym rozwiązaniem będzie lepsza organizacja pracy, innym razem zapisanie się na sport lub wyjście ze znajomymi do kawiarni. Niekiedy jednak ludzie potrzebują pomocy specjalisty, aby uporać się z przytłaczającym poczuciem napięcia związanego z domem lub pracą.


Jak poradzić sobie ze stresem – złote rady

 

Istnieje kilka metod, które pozwolą nam się zrelaksować w sytuacjach kiedy napięcie nas pokonuje. A więc, jak poradzić sobie ze stresem w łatwy sposób? Jedną z najpopularniejszych metod jest zastosowanie techniki oddychania. Gdy czujemy, że stres próbuje zawładnąć naszym umysłem, należy na chwilę skupić się na oddechu. Należy wziąć kilka głębokich wdechów i wydechów, aby narastający stres zaczął nas powoli opuszczać. W sytuacjach szczególnie kryzysowych warto mieć ze sobą worek, aby kontrolować oddech przez wpuszczanie i wypuszczanie powietrza do tego właśnie worka. Inną dobrą radą, którą jednak trudno stosować, jest po prostu unikanie stresujących sytuacji. Warto również popytać wśród znajomych, jak poradzili sobie ze stresem.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy