Krem BB – ogólna charakterystyka

Krem BB – ogólna charakterystyka

 

Krem BB zaliczany jest do najczęściej wykorzystywanych przez kobiety kosmetyków.  Doskonale ukrywa niedoskonałości, jest lżejszy od podkładu oraz skutecznie wyrównuje niedoskonałości. Jakimi jeszcze zalety posiada oraz kto najbardziej skorzysta z zastosowania kremu BB?

 

Czym jest krem BB?

 

Krem BB swoją nazwę zawdzięcza dwóm wyrazom „Blemish Balm”, co w języku angielskim oznacza – balsam na niedoskonałości. Takim właśnie przeznaczeniem jest zastosowanie kremu BB, który jest czymś pomiędzy kremem do twarzy a podkładem.

Jest to produkt, który jest polecany do każdego rodzaju skóry. Mimo to, najlepiej sprawdzi się w przypadku tej o niewielkich niedoskonałościach. Zastosowanie go nie posiada żadnych przeciwwskazań, tak wię można go również stosować na skórę tłustą oraz ze skłonnościami do wykwitów czy trądziku.

 

Krem BB – właściwości

 

Głównym zadaniek kremu BB jest wyrównywanie kolorytu skóry oraz ukrycie jej niedoskonałości. Ponadto produkt ten:

  • rozświetla cerę,
  • działa jak korektor,
  • nawilża i odżywia skórę,
  • chroni skórę przed słońcem,
  • jest doskonałą bazą pod makijaż.

 

Kto najwięcej zyska z zastosowania kremu BB?

 

Produkt ten polecany jest przede wszystkim osobą posiadającym lekkie niedoskonałości lub posiadającym zdrową skórę. Przeznaczony jest dla osób z delikatnymi wypryskami oraz o lekko zrównoważonej cerze. Uzależnione jest to od tego, iż krem BB jest lekki i nie może ukryć większych zmian. W sytuacji wystąpienia większych zmian skórnych, lepiej jest zastosować puder i fluid.

Krem BB bardzo często jest stosowany jako baza pod makijaż. Można go stosować latem zamiast podkładu. Przyczynia się to do lepszego dotlenienia skóry oraz uniknięcia nałożenia grubej warstwy kosmetyków na twarz.

 

Jak stosować krem BB?

 

Równomierne rozprowadzenie kremu BB wymaga zastosowania gąbki do makijażu, którą należy lekko zwilżyć wodą, aby nie wchłaniała kremu, a następnie dzięki niej rozprzestrzenić krem na skórze. Kr powinien być wklepywany, a nie wmasowywany. W przypadku zbyt mocnego wchłonięcia się w danym miejscy, można nałożyć na niego następną warstwę kremu BB.

 

Krem BB -  jak usunąć?

 

Kremy BB są kosmetykami, które w swoim składzie zawierają sylikon, który jest dość trudno usuwany. Tak więc, usunięcie kremu BB może przysporzyć trochę problemu zwykłemu płynowi do makijażu lub wodzie z mydłem. Zmycie produktu zawierającego sylikon wymaga zastosowania płynu do demakijażu z olejem, ponieważ tylko on dobrze oczyści skórę w takiej sytuacji.

 

 

Czy wiesz, że...

 

Krem BB ma na celu uwydatnienie urody, a nie ukrycie jej niedoskonałości. Tak więc, w przypadku wystąpienia trądziku, licznych przebarwień, preparat ten jest zbyt delikatny. W powyższym przypadku lepiej jest zastosować podkład.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy