Mało znany kwas kaprylowy

Mało znany kwas kaprylowy

O utrzymanie równowagi w organizmie powinien dbać każdy z nas. Pomocna w tym przypadku jest nie tylko dieta i aktywność fizyczna, ale również wiele naturalnych wspomagaczy, które warto włączyć do swojego codziennego jadłospisu. Jednym z nich jest dla wielu mało znany kwas kaprylowy, polecany zwłaszcza osobom, które borykają się z problemami jelita grubego oraz grzybicą. Poznajmy zatem szersze zastosowanie tej substancji!

 

Czym jest kwas kaprylowy? 

Kwas kaprylowy, występujący również pod nazwą kwasu oktanowego, jest nasyconym kwasem tłuszczowym . Naturalnie występuje w oleju kokosowym, tłuszczach roślinnych oraz zwierzęcych, m.in. w tłuszczu zapasowym owiec oraz kóz, tłuszczu mlekowym królików, kozic i kóz. Ponadto, może on stanowić również dodatek do serów, deserów oraz puddingów nadając im charakterystyczny aromat.

Zastosowanie oraz właściwości kwasu kaprylowego

Działa przeciwgrzybicznie 
Walka z grzybami to najczęstsze zastosowanie kwasu kaprylowego. Łączy się on z błonami komórek drożdżaków, rozrywa je, a następnie niszczy, przez co jego regularne stosowanie pozwala zahamować namnażanie się grzybów. Co więcej, pomaga on także zwalczać grzyba Candida Albicans, naturalnie występującego w naszym organizmie i mogącego być szkodliwym przy dużym rozroście. Kwas kaprylowy najczęściej jest stosowany w leczeniu grzybicy pochwy, grzybicy przewodu pokarmowego, pleśniawek w jamie ustnej oraz grzybicy stóp i paznokci. Przy spożywaniu kwasu kaprylowego pamiętamy jednak, że jest on bardzo szybko wchłaniany z jelita do obiegu krwi, dlatego też powinien być przyjmowany z innymi minerałami, aby spowolnić ten proces.

Reguluje prace jelit oraz łagodzi ostre biegunki
Kwas kaprylowy z powodzeniem jest stosowany w zespole jelita drażliwego, ponieważ regeneruje oraz przyspiesza gojenie się wrzodów jelita cienkiego i grubego, a także odnawia zniszczony nabłonek jelitowy. Co więcej, dzięki działaniu przeciwzapalnym łagodzi on przewlekłe oraz ostre biegunki.

Działa przeciwbakteryjnie
Kwas ten znajdzie również swoje zastosowanie w przypadku m.in. zakażenia bakterią E. Coli, powodującej nieprzyjemne choroby układu moczowego (zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza, odmiedniczkowe zapalenie nerek). Badania wykazały, iż działa on przeciwbakteryjnie, dlatego też jego stosowanie pozwoli zwalczać te mikroorganizmy atakujące nasz organizm.

Hamuje apetyt na cukier
Kwas kaprylowy do swojej codziennej diety powinny obowiązkowo włączyć osoby odchudzające się oraz pragnące w naturalny sposób wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej lub walczące z podjadaniem, ponieważ obecny we krwi wysyła sygnały do ośrodka sytości w mózgu, przez co pozwala kontrolować apetyt. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy