Zniszczona kanapa? Oddaj ją do tapicera!

Zniszczona kanapa? Oddaj ją do tapicera!
Poplamione lub zużyte siedzisko od kanapy, podarte i wytarte oparcie czy wyblakłe kolory wcale nie muszą być przyczyną wyrzucenia kanapy. Wystarczy oddać ją w ręce profesjonalnego tapicera, który wymieni obicie.

Zalety tapicerowania

Tapicerstwo, jako rzemiosło, wraca do łask we współczesnym świecie. Pierwotnie założeniem tapicerów było zapewnienie ludziom komfortu podczas wypoczynku, czyli w czasie siedzenia oraz leżenia. Teraz nie chodzi tylko o wygodę, ale również o indywidualny styl mebla, ponadczasowe piękno i zachowanie jego “duszy”. 

  • Wartość sentymentalna

W czasach, gdy chcemy wyróżniać się na tle innych, często rezygnujemy z wyboru czegoś, co jest popularne, na rzecz tego, co jest wartościowe. W zakresie tapicerstwa w głównej mierze chodzi o wartość sentymentalną, którą może wyrażać “stara” kanapa. Nadszarpnięty zębem czasu mebel może wyglądać jak nowy, zachowując oryginalny styl i duszę. 

  • Oszczędność pieniędzy

Często usługa tapicerowania jest tańsza niż zakup nowego mebla wypoczynkowego. Koszt odnowienia kanapy może oscylować między 400-1000 zł - nawet górna granica jest o wiele niższa od standardowej ceny nowej kanapy. Pieniądze można zaoszczędzić również wtedy, gdy marzy się o pięknym komplecie mebli wypoczynkowych do salonu - wówczas można wykorzystać kilka elementów w innym stylu, jednak po obiciu ich tym samym materiałem, całość świetnie ze sobą współgra. Zniszczona kanapa, która na początku nadawała się jedynie na śmietnik, dzięki tapicerowi będzie pasować do reszty mebli i wystroju wnętrza.

  • Nowe życie starych mebli

Jeśli zniszczona kanapa ma kilkadziesiąt lat i z pozoru nie wydaje się cennym znaleziskiem, nie warto rezygnować z jej renowacji. Tapicer, który ją odnowi, na pewno tchnie w nią nowe życie. Odnowiona kanapa może stanowić piękne oraz oryginalne wyposażenie wnętrz zachowanych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Na czym polega praca tapicera?

Zmiana obicia kanapy nie jest jedynym zajęciem tapicera. To on proponuje klientowi najkorzystniejsze rozwiązania i różne projekty, wybiera odpowiednie tkaniny, kroi je, szyje, wykorzystuje wyobraźnię przestrzenną i twórcze myślenie do wykonania swojej usługi. Tapicer wybiera także odpowiednią gęstość pianki do wypełnienia tapicerowanego mebla (najlepsza jest T30 i większa - im gęstsza pianka, tym wygodniejsze jest siedzisko i oparcie), stabilizuje pasy i sprężyny, a także wykańcza je różnego rodzaju guzikami tapicerskimi, ozdobnymi sznurkami oraz tasiemkami.

Praca tapicera może mieć charakter indywidualny lub zespołowy. Rzemieślnik może wykonywać usługę w dużym przedsiębiorstwie, a także realizować projekty osób prywatnych w przydomowej pracowni. Wybierając tapicera, najlepiej kierować się przede wszystkim jego realizacjami, doświadczeniem i opiniami klientów. Sprawdzonych tapicerów w takich miastach jak Łódź, Bełchatów, Radomsko czy w innych miejscowościach w regionie można znaleźć w Internecie, np. na Fixly. 

Nadszarpnięty zębem czasu mebel, wytarte obicie, wyblaknięty kolor kanapy - żaden z tych powodów nie powinien decydować o wyrzuceniu kanapy na śmietnik! Profesjonalny tapicer jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku zniszczonej kanapy.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy