Co, gdzie, kiedy – nasze listopadowe propozycje muzyczne

Co, gdzie, kiedy – nasze listopadowe propozycje muzyczne

Jeśli myślisz, że najlepsze imprezy odbywają się w Warszawie, to się mylisz. Wśród ciekawych listopadowych wydarzeń muzycznych jest wiele takich, które odbędą się w Toruniu czy Lublinie. Poniżej garść propozycji z różnych polskich miast.

Zaskakujący duet Mazolewskiego i Portera

John Porter był jednym z najbardziej twórczych muzyków w latach 80. Później nie raz zaskakiwał, jak wtedy, gdy zaczął nagrywać melancholijne piosenki u boku Anity Lipnickiej. Sławą buntownika cieszył się też Wojciech Mazolewski znany z zespołu Pink Freud. Obaj panowie mają silną charyzmę i duże doświadczenie na scenie. Z ich niedawnego spotkania powstała płyta, z którą zapoznać się można na żywo podczas ich wspólnej trasy koncertowej. W jej ramach odbędzie się m.in. koncert 2 listopada w łódzkim klubie Wytwórnia. Sprawdź wydarzenia w Twoim mieście i pozostałe terminy koncertów Portera z Mazolewskim.

Przy okazji tego koncertu warto wspomnieć też o innym znanym muzyku alternatywnego rocka. Tymon Tymański również zdecydował się właśnie na zaskakującą kolaborację, której efektem są koncerty w mniejszych polskich miastach. Tymański śpiewający piosenki Grzegorza Ciechowskiego – to brzmi intrygująco. Ciekawe są też miejsca, w jakich odbędą się koncerty: klub w Gomunicach czy Sala Widowiskowa Centrum Sportu i Rekreacji w Suchym Lesie.

Listopadowe wydarzenia muzyczne w Lublinie

Listopadowy koncert Morii Woods w Lublinie udowadnia, że zagraniczni artyści chętnie odwiedzają również mniejsze polskie miasta. Jej decyzja nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że amerykańska wokalistka przeprowadziła się do Polski i deklaruje, że uwielbia nasz kraj. Z jej subtelnym, folkowym stylem będzie można zapoznać się 14 listopada w Centrum Kultury Wirydarz w Lublinie.

Fani tego typu muzycznego klimatu ucieszą się też z innego listopadowego wydarzenia muzycznego w tym mieście. W trasie koncertowej jest Mery Spolsky, której koncert w Domu Kultury w Lublinie odbędzie się 8 listopada.

Zobacz, co dzieje się w listopadzie we Wrocławiu

  • Ostatnio w latach dwudziestych dostaliśmy jazz – jedyną prawdziwą amerykańską formę sztuki. Kto wie, co przyniesie nam rok 2020? - pyta Scott Bradlee z zespołu Postmodern Jukebox. Aby symbolicznie przygotować się do nowej dekady, zespół wyruszył na początku 2019 roku w trasę koncertową Welcome to the Twenties 2.0 Tour. Członkowie grupy nie bez powodu nawiązują w wywiadach do jazzu, bo właśnie ten gatunek inspirował ich dotychczasową twórczość. Orkiestra na żywo, zadziorny głos wokalistki i dowcipny frontman tworzą grupę, dzięki której wieczór w Lublinie w listopadzie stanie się weselszy. Występ 7 listopada w sali koncertowej centrum A2.

Ciekawa jesień w Toruniu, czyli listopadowe wydarzenia muzyczne

Również następne listopadowe wydarzenie muzyczne to mocny argument przemawiający za tym, że koncerty w mniejszych ośrodkach też mogą być spektakularne. Tak z pewnością będzie z występem chińskiej orkiestry China Symphony Orchestra w Toruniu 8 listopada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy